Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, melyik...

Mi a véleményetek, melyik egyetemen célszerűbb tanulni a mérnökinformatikus szakot? BME vagy Debreceni Egyetem? A két városról vélemények, pozitív, negatív dolgok?

Figyelt kérdés

2019. márc. 8. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az informatikai képzések hazai viszonylatban mindkét egyetemen jó minőségűnek számítanak, viszont sajnos mindkét város híresen drága albérleti árakat kínál. Debrecenben a kollégiumok minősége átlagosan sokkal jobb, valamint az utazási távolságok is jóval kisebbek. Viszont a szabadidő eltöltésére Pesten százszor nagyobbak a lehetőségek: rengeteg a színház, mozi, szórakozóhely, mindenféle klub, koncert és rendezvény, s ott vannak a közeli gyönyörű tájak a kirándulásokhoz. Vedd figyelembe még azt is, hogy a lakóhelyedtől milyen messze van ez a két város és mennyire könnyen megközelíthetők vonattal-busszal tőled, mert nem mindegy, hogy mennyi időt kell utaznod majd haza hétvégenként és mennyiért.
2019. márc. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a BME-re járok. VIK-esként lakhatsz a Schönherz koliban, ha megfelelően tudsz telejesíteni. Ha jó átlagod van, vagy aktív tagja vagy a közösségnek, akkor nem kell a lakhatás miatt aggódnod. Én nagyon szeretek itt lakni. Szerintem az egyik legjobb dolog az életemben, ajánlom neked is. Szociális alapon vagy kicsit rosszabb átlaggal is kaphatsz elhelyezést, igaz egy másik koliban.

Nem könnyű az egyetem, meg kell küzdeni a diplomádért. De megéri. Valószínűleg Debrecenben se osztogatják bárkinek, szóval emiatt nem érdemes azt választani.

2019. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Legális Technocol ***** válasza:
A BME-n több a jajj, mint az ihaj. Ha állandóan azt akarod hallgatni, hogy a magyar műszaki oktatás csúcsát képező helyre jelentkeztél, majd nem zavar, ha ezek után a nagyvilágban sehol nem nézik még második- vagy harmadik vonalbéli végzettségnek sem a diplomádat, akkor hajrá. A Debreceni Egyetem nem rosszabb, de legalább szerényebb.
2019. márc. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat!
2019. márc. 11. 17:07
 5/7 anonim válasza:
0%
A Debreceni jó lesz neked ha ilyen hülyeségeket kérdezel.
2019. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A sznob idióták Pestre orientálódnak!

Lásd: pl. a celeros nevű felhasználót

2019. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom ajanánlani a Győri Széchenyi egyetemet. Ha kicsit családiasabb hangulatra a város miatt, és modernebb környzetere vágysz. A képzés itt se sétagalopp, az új tanterv eléggé izzasztó. Viszont kapsz egy korszerű tudást, jó alapokkal.
2019. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!