Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira jelentkezők/emelt...

Orvosira jelentkezők/emelt bioszra és kémiára készülők! Ti hogy haladtok a tanulással? Milyen érettségiket írtok most?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szoktam igazán gyakorin kérdezni, de most muszáj volt kiírnom ezt a kérdést, mert éppen egy tanulási mélyponton vagyok. :")


Arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen időbeosztással tanultok és hogy álltok a felkészülésben? Az előző évek feladatsorait milyenre írjátok?



Előre is köszönöm a válaszokat és mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok!



2019. márc. 9. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi évben voltam.

Március végére fejeztem be először az anyagokat. Áprilisban ismételtem, május első napjaiban (és a szóbelikig) volt a 3. átnézés.

Korábbi feladatokat én nem nagyon csináltam, legfeljebb 1-1 feladattípust, inkább a kémiából. Komplett sort talán egyet sem csináltam végig.

Sok sikert, kitartást!

2019. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem most van a mélpontom, már elkezdtem idegbeteg nekki komolyan... csikorgatom a fogaimat álmomban, rosszul vagyok folyamatosan, rémálmaim vannak....


én a kémia elméletet átnéztem a bioszt ismétlem de nagyn az elején vagyok... a kémia számitásokkal vagyok iszonyatosan lemaradva.... :(

2019. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egész második féleévem egy tanulási mélypont. :D Igyekszem minden nap készülni,kémiából feladatsorokat csinálok meg tanulom a könyvet az elejéről (nagyon az elején vagyok és idegesít is, hogy nem fogok végezni), bioszból már majdnem végeztem az ismétléssel, feladattípusok begyakorlása még hátra van. Te hogy állsz a felkészüléssel?
2019. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én a kémia elmélet ismétlését már befejeztem, de ez nem látszik meg amikor itthon írom az érettségiket, úgyhogy most még egyszer neki fogok ülni. A számolások pedig vegyesen mennek. Van, hogy hibátlan a feladat és van hogy már az elején valamilyen súlyos elvi hibám van és a 15 pontoból 2-t sikerül szerezni. Eddig 72% lett a legjobb kémiám.

Bioszból még csak most kezdtem az ismétlést. Elvileg nem kellene aggódnom, mert az OKTV miatt tavaly sokat tanultam rá és idén is versenyzek, de valamiért az érettségiket nem tudom olyan jóra megírni. Főleg, hogy fel kell húzni a kémia eredményt. Eddig a legjobb bioszom 83% lett.


A közepeknek még neki sem kezdtem...

2019. márc. 15. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még 1 db komplett feladatsort sem csináltam meg, de nem is valószínű, hogy fogok. Nem tudom, mikor tudnék egyhuzamban 4 órát végigcsinálni, anélkül, hogy bárki megzavarna. Nekem az a problémám, hogy az elmélet megy (legalábbis el tudom mondani...), de a feladatokat még sem tudom megcsinálni hibátlanra, szóval azt gyakorlom: kémiából érettségi feladatokat, bioszból megvan a Nagy-Etele-féle érettségi összefogalaló, így azt abból csinálom.

Amúgy időnként én is tiszta ideg vagyok.

Sok sikert!

2019. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 allhambra válasza:

Kedves Kérdező!


Személy szerint még csak most fogok hozzálátni a 11.-12. kémia könyvnek.A Bioszhoz eddig hozzá sem nyúltam.


Kifogások:(Munka,Párkapcsolat,Külföld)


Az egyetlen szerencsém,hogy a munkahelyemen el tudtam intézni 2 hónap fizetés nélkülit.Szóval Hétfőn kezdem a maratont.


Remélem valakit vigasztal,hogy nálam biztosan jobban áll felkészülés tekintetében.(eddig legalábbis) :D

2019. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!