Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kis tanszékeken a diplomamunká...

Kis tanszékeken a diplomamunkákra szabva írják ki a doktori témákat?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap meglepődtem, mert láttam, hogy olyan PhD-témák kerültek kiírásra, amelyek kb. a 3 mesteres hallgató diplomamumkájának "folytatásai" lehetnének. Ez mindenhol így működik, ahol csak néhány ember van?

És ha valaki másik egyetemről szeretne jelentkezni arra a képzésre, akkor neki nem fognak kiírni témát?


2019. márc. 10. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

MINDENHOL egyénre szabottan írják ki a témákat. Ettől még mehet külsős, de a hivatalos jelentkezési eljárás előtt kell a kutatóhellyel egyeztetni, potenciális témavezetőt felkérni, ajánlásokat gyűjteni stb. és akkor rá szabott témát fognak kiírni.

PhD szinten már nem lehet sehova csak úgy "beesni"...

2019. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a választ! Azt hittem, ez máshogy működik, és a jelentekezők "alkalmazkodnak" a kiírt témákhoz.


Ha lesz időd, tudnál (vagy valaki más tudna-e) kicsit részletesebben is írni erről? Milyen ajánlások kellenek és hogyan, milyen fronton szokás a kutatóhellyel egyeztetni?


Megírtam az alapszakos dolgozatomat az adott helyen, de (sajnos) máshova mentem mesterre, viszont ha lehet, szeretnék visszamenni. A baj az, hogy a mesteres szakdogámban nem fogom tudni az alapszakos témámat folytatni, mert másabb a képzés jellege. Szóval nem tudom, erre a helyzetre milyen megoldás lenne, de egyelőre az illetékes tanszéket nem szeretném megkeresni miatta, amíg nem lesz biztos. Illetve annyira nem is vették jó néven, hogy másik egyetemen tanultam tovább, és nem ott. :/

2019. márc. 10. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ha emberileg valamiért eldöntötték, hogy nem kedvelnek, akkor kár a gőzért, nem fognak felvenni:(


Egyébként úgy megy, hogy

- ha van ötleted, hogy kit szeretnél témavezetőnek (és van PhD-ja), és ismered, megkeresed, beszélsz vele róla. Ha azt mondja, ok, megkeresed a tanszékvezetőt. Ha ő is azt mondja, ok, akkor beadod a jelentkezést.

- ha egy olyan helyre akarsz bejutni, ahol nemigen ismersz senkit, megkeresheted direkt a tanszékvezetőt, bemutatkozhatsz, elmondhatod, miért szeretnél náluk PhD-zni, kb. mivel foglalkoztál eddig, lenne-e náluk erre lehetőség, és kit tudna témavezetőnek ajánlani. Ha azt mondja, tőle ok, megkeresed azt, akit javasolt. Ha ő is azt mondja, ok, akkor beadod a jelentkezést.

2019. márc. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! :)


Azt nem mondom, hogy nem kedvelnek, de szerintem nem vették annyira jó néven, hogy máshova mentem mesterre. És már én is megbántam. :/

2019. márc. 10. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!