Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Asztalos és ács különbözőségei?

Asztalos és ács különbözőségei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Faiparban szeretnék elhelyezkedni és mindkét szakma közel állna hozzám, ugyan is mindenem a fa.


Asztalosként fogok tanulni a következő két évben, viszont az ács szakma is nagyon érdekelne.


Mekkora a különbség szakmai oldalról a kettő között? Asztalosként könnyen megtanulhatja az ember az ács munkát külön iskola nélkül, kizárólag az építkezéseken szerzett tapasztalatok alapján ?


A válaszokat előre is köszönöm, mennek majd a zöld ujjak!



2019. márc. 12. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább fordítva kéne. Egy bútoron előbb látszik és kevésbé ciki, ha gáz van vele. Ha a tető sz@r, mert ugye kevés a jó szakember akitől lehetne tanulni, az sokkal kellemetlenebb...
2019. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát azért van különbség. Azért asztalosként nem fogsz annyit a statikáról tanulni mint egy ács. Ez azért fontos különbség. Fizikailag is nehezebb az ács mint az asztalos. Én például asztalos nem lennék, ács viszont igen. Számomra valahogy vonzóbb. A kitanulásról pedig annyit, hogy nyilván minden szakma megtanulható, de én azt gondolom hogy jól igazán csak 1 szakmát lehet csinálni. Minden szakmában vannak újdonságok, naprakésznek kell lenni és a gyakorlat is olyan dolog, hogy sok-sok év szükséges hozzá. Én személy szerint rosszul vagyok az ilyen "ezermester" kóklerekből, akik úgy hirdetik magukat hogy villanyszerelő meg víz-gáz-fűtés, na meg persze ki is festi a lakást... Nyilván az ács és asztalos valamilyen szinten rokonszakma, de biztos hogy előbb bíznám rá a tetőmet arra aki 30 éve csak ezzel foglalkozik, mint arra aki ács is, de azért bútort is összerak, meg a csöpögő csapot is megszerkeszti. Fordítva ugyanez, aki 30 évig bútorasztalos volt, szívesebben kérem fel kivitelezésre, mint azt aki előtte tetőn szédelgett meg szobát festett.
2020. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!