Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha bizonytalan...

Mit tegyek ha bizonytalan vagyok a képzésben, amit egyetemen végeztem, de más még ennyire sem érdekel?

Figyelt kérdés
Elvégeztem 3 év ba-t, plusz egy mestert. Normál esetben az ember örülne, nekem viszont a végére kicsit elment a kedvem, plusz nem tudom, hogy tudnám-e ezt hosszú távon csinálni, vagy, hogy van-e a tudásomra igény egyáltalán. Ilyenkor tanácsolják az embernek, hogy váltson, tanuljon mást, de őszintén szólva semmi nem érdekel,mindig azt éreztem, hogy ezen kívül, amit végeztem, semmilyen más képzés nem jöhetett volna szóba nálam, nem izgat se a gazdaság, se a jog, se a mérnöki szakok, se az egészségügy, semmi. Viszont mégsem mondhatom azt, hogy amit végeztem, azzal teljes mértékben elégedett vagyok, mert sokszor elmegy a kedvem tőle, pedig még csak most kezdenék el benne dolgozni. Ez eléggé elszomorít. Mindig azt hittem, hogy csodálatos karrierem lesz,és vala. Ő különlegeset fogok csinálni, erre itt vagyok a húszas éveim vége felé, és fogalmam sincs még mindig, hogy mit akarok. Tanulni nyilván már nincs kedvem(legalábbis felsőoktatásban) ennyi év után. Úgy érzem, még mindig nem találtam meg önmagam. Néha megnyugtatom magam, hogy nem baj, kezemben a két diploma aztán majd lesz valami, aztán később megint elkeseredek, hogy még mindig nem tudom ennyi évesen se, hogy mit csinálnék szívesen. Voltatok már hasonló helyzetben? Hogyan küzdjem le a rossz érzést ami emiatt bennem van? L

2019. márc. 12. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Ismerős az érzés, a fősuli végére én is átéltem. Bár előtte is dolgoztam, mégis a fősuli után lett világosabb hogy nem az alkalmazotti lét lesz az én világom. Hanem szinte bármiben megállom a helyem ha szabad lehetek és a magam életét élhetem.

Az évek során változik is az ember személyisége. Például 14 évesen szinte vonzott az hogy autószerelő vagy TV-szerelő lehessek. Aztán a szellemi munkák érdekeltek inkább. Majd később meg az hogy én hozzak létre üzleteket. De nem is csak az emberi személyiség változásáról van szó, hanem főleg a külső körülmények változásáról. Vagyis hogy munkát keresőből van sok, főleg a vidéki falvakban. Viszont arra lenne nagy igény aki munkahelyeket teremt.

2019. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha elárulod, hogy melyik szakra jársz, sokkal könnyebb lenne segíteni. Ha nem szeretnéd publikusan, írd meg privátban.
2019. márc. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!