Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű matek érettségire...

Középszintű matek érettségire fel lehet úgy készülni, hogy csak a korábbi évek érettségi fekadatait oldom meg + youtube-on megnézem a megoldás menetét?

Figyelt kérdés

4 éve érettségiztem, akkor 2-es lett a matekom. Amint befejezem a mostani egyetemet, szeretnék másik szakra menni, amihez a matek is kell.

Ti hogy készülnétek fel a helyemben, tanár nélkül lehet egyáltalán?


Van esetleg valamilyen megvételre ajánlott könyv?


Idén októberben mennék.


2019. márc. 21. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
ha 4 éve érettségiztél, akkor most minimum 22 vagy, egyetemre is jársz már, tehát feltételezem, hogy tudsz magadtól tanulni. nem hiszem hogy egy matek érettségi így gondot okozna. ha valamit nem értesz, megkeresheted a gimis matektanárodat akár
2019. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Tanulással nincs gondom, 2018 októberbe ugyanilyen korábbi érettségi alapján felkészülős módszerrel raktam le az info emelt érettségit is, az 5-ös is lett.


A kérdés inkább az, hogy mennyire vannak más típus feladatok a korábbi érettségikben, mind amik várhatóak majd a következő ősziben is, de akkor ezek szerint nem lehet gond.

2019. márc. 21. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, elég, esetleg vehetsz 2018 körüli kiadású érettségire felkészítő könyvet, amiben van megoldott feladat, hogy minél többet láss. Én ugyan csak 1 év után tettem újra a matekot, és ez elég volt így + ha valamit nem értettem, tanár (de én elég gyenge is vagyok amúgy belőle).
2019. márc. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meglehetősen változatosak a feladatok, de ha 8-10 feladatsort végigtanulmányozol, ami azt jelenti, hogy a példák mögötti anyagrészt megtanulod, akkor nagy meglepetés biztosan nem fog érni.
2019. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!