Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy gyereket...

Mi a fene kérdése:

Hogy lehet egy gyereket felkészíteni az iskolára, mi az óvoda feladata?

Figyelt kérdés
Számtalanszr olvasom, hogy az az óvoda rossz, amelyik nem jól készíti fel a gyereket az iskolára. Mi kellene tanítani.Az óvodában játszani kellene nem ?Színeket megtanulni, önállóan öltözködni, irányokat megtanulni,csoporttagokhoz alkalmazkodni.Sztem, ha egy gyerek éretlen az iskolára, azt nem lehet "megérlelni ".

2019. márc. 22. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan írod az óvoda feladatát, bár kiegészíteném még néhány dologgal: éneklés, rajz, csoportos játék, rövid versek, testmozgás, figyelem, illem. Előfordul, hogy egy gyerek 6 (6 és fél) éves korára még nem iskolaérett, ez azonban általában nem az óvoda hibája.
2019. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek az előttem szólókkal, ha egy gyerek nem iskolaérett az a szülők hibája. Nekem normális szüleim voltak, 6 évesen iskolába mentem. Ezzel mindenki más akit ismerek így volt. Viszont pl. éppen most az egyik rokon kisgyereknek (unokatestvérem gyereke) proli cigány az anyja és nem foglalkoznak a gyerekkel, vissza van maradva sok mindenben, 8 évesen fog csak iskolába menni és 16 évesen fogja elvégezni az általánost, ami ugyebár nagyon gáz de ez ma már sajnos gyakori...
2019. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Kérdezd, a gyerekvállalás kategóriába tedd a kérdést. A 2. Válaszó egy jó nagy baromságot írt.

A gyerekvállalás-ban hozzáértő szülök tudnak neked segíteni

2019. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
A második válaszolót én is megcáfolnám. Minden gyerek más ütemben fejlődik. Persze, van, hogy a szülők viselkedése gátolja a normális testi, érzelmi és szociális fejlődést, de azért ne általánosítsunk.
2019. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!