Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként miből lehet...

Egyetemistaként miből lehet megoldani ezt?

Figyelt kérdés

A kérdésem a külföldi tanulással kapcsolatos. Egyetemista vagyok. Anyukám nagyon szorgalmazza az Erasmust, amit nem zárok ki teljesen, de még húznám az időt egy kicsit, több okból is. Amúgy most alapszakon végzős vagyok és mesterszakra szeretnék menni.


Én úgy gondolom, hogy először nem egy teljes félévre vagy 4-5 hónapra szeretnék menni, hanem szívesebben mennék például vagy egy nyári egyetemre vagy valami külföldi nyelvtanfolyamra. A nyári egyetemen értem az olyasmit is, amire egyetemen keresztül lehet jelentkezni, de az olyat is, ami teljesen egyéni.


Sajnos általában ezek sok pénzbe kerülnek. A részvételi díj, a kollégium, szállás, oda kell utazni...

Amúgy nyelvszakra járok, vagy csak azért mennék, hogy az eddigi nyelvtudásom egy kicsit javuljon (angol, francia, azok jól mennek) vagy tanulnék olyan nyelvet, amit kevésbé tudok, de lehet fejleszteni (német) vagy csak azért, hogy elmondhassam magamról, hogy voltam külföldön. Találtam viszont olyan egyetemet is, nyári egyetemet, aki kifejezetten érdekelne, mert amúgy rendes órák, előadások is vannak olyan témából, ami engem érdekel de az sok pénz.


Szóval:

A szüleim sok mindenben így is támogatnak, pedig nincs sok pénzük meg mindig van váratlan kiadásuk. Én nem dolgozom, azért nem, mert erre a félévre egyszerűen rengeteg tanulnivalóm összejött és kb. összeesnék, ha tanulás mellett még dolgoznom is kellene. Viszont a tanulás terén meg értem el eredményeket, voltam tdk-n, akarok tanulmányokat publikálni, előadtam konferencián saját kutatási eredményeket, vannak nyelvvizsgáim. Szóval ösztöndíjat kapok valamennyit.


Ti a helyemben inkább az ösztöndíjat áldoznátok be például egy nyári egyetemre vagy nyelvtanfolyamra, ilyesmire vagy elmennétek dolgozni és azt a fizetést adnátok rá?

Az ösztöndíjamhoz amúgy nem nyúlok, azért nem, mert a szüleim rám bízzák mit csinálok vele, én pedig spórolok, gyűjtöm a pénzem, sose tudni mikor lesz rá szükség, legyen félretéve alapon.


2019. márc. 24. 12:41
 1/4 A kérdező kommentje:
"Az ösztöndíjamhoz amúgy nem nyúlok, azért nem, mert a szüleim rám bízzák mit csinálok vele, én pedig spórolok, gyűjtöm a pénzem, sose tudni mikor lesz rá szükség, legyen félretéve alapon." - ezt úgy értem, hogy valami nagyobb horderejű dologra lehet beáldoznám (például utazás, nyári egyetem, nyelvtanfolyam) de amúgy ilyen hétköznapi apróságokat nem veszek.
2019. márc. 24. 12:42
 2/4 A kérdező kommentje:

Még amúgy annyi, hogy különben bulizni nem járok, a barátommal megyek el néha enni valahova, a kaján kívül nem veszek, csak, ami muszáj. (szappan, tusfürdő stb) Szóval nem költök ruhákra, cipőkre minden hónapban, koncertekre nem járok, moziba se.


Tehát spórolok.


Szóval ti hogy gyűjtenétek pénzt a helyemben?

2019. márc. 24. 12:44
 3/4 A kérdező kommentje:

Az ösztöndíjat arra értem, hogy beáldozni egy ilyen az összes eddigi ösztöndíjam és hajtani még több ösztöndíjért.

Vagy elmenni dolgozni, de igazából mivel csak nyáron tudnék dolgozni, ezért kb. csak jövő nyáron mehetnék ilyen egyetemekre.

2019. márc. 24. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen külföldi cserediák programra a képzés vége felé érdemes menni, amikor már kevés a tanulmányi teendő. Addig gyűjthetsz rá pénzt, bár a tapasztalat azt mutatja, hogy csak a tehetősebbek jutnak ki, mert a külföldi utakat alígha támogatják, legfeljebb jelképes összeggel.
2019. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!