Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ne aludjak el tanulás...

Hogyan ne aludjak el tanulás közben?

Figyelt kérdés
Régen kb 2 éve mindig elaludtam a történelem könyvem felett, annyira elálmosodtam. Ennek következtében mostanában ha törit tanulok elkezdek álmosodni és magától lecsukódik a szemem. Szoktam ilyenkor kávét inni, de van hogy az sem segít. Mit tehetnék, hogy ez a rossz szokás elmúljon? Másnak is volt már ilyen? Kérlek segítsetek, le kéne szoknom, mert jövőre fogok érettségizni. Nem lenne előnyös érettségin is elaludni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. márc. 24. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulás elött aludni ¾-1 órát?
2019. márc. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
31%
De nagy, velem ugyan így volt, aztán kaptam egy tanárt, akitől a bokámat is össze kakkar, és azóta reggelig is képes vagyok történelmet tanulni
2019. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Próbálj ne mindig ugyanazon a helyen tanulni! Ez a tanulás közbeni elalvás egy tudatalatt működő dolog lehet. Menj át másik szobába vagy tanulj egy könyvtárban, ha van a közelben! Nekem segített ez a módszer, remélem neked is fog.
2019. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Ágyadon tanulsz? Mert akkor ülj inkább egy asztal felett, ahol nem lehet olyan könnyen és kényelmesen aludni. Tudom, hogy kényelmetlen, de ha tudod, hogy mindig elálmosodsz, akkor muszáj változtatnod a tanulási szokásodon.
2019. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Húsz percre elalszol tanulás közben, az nem baj.
2019. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!