Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb döntés?

Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok. Nehezen megy. Nem könnyű szak, első évem. Eddig minden meglett, de akármennyit tanulok maximum 3as vagyok. Nagyon zavar, mert úgy érzem én vagyok a legrosszabb ezen a szakon, csak foglalom a helyet mástól. Egyre inkább úgy érzem nem is tetszik az amit tanulok. Nem érzem magam képesnek arra, hogy végigcsináljam, vagy ha mégis, lehet nem is akarok ebben dolgozni. Lehet csak azért vagyok itt, hogy legyen papírom. Közben az is zavar, hogy más egy szakmával mindig is többet fog keresni. Lehet akármilyen papírom, ő kevesebb munkával is leköröz majd. Nem tudom, hogy ezek tényleges gondolatok, vagy csak elfáradtam, elment a kedvem, és ezért gondolkodok így. Viszont nem tudom mi lenne a megoldás. Ha itthagyom, akkor később lehet bánni fogom. De ha meg szenvedek, félek rámegy az egészségem. Halasszak, dolgozzak? Merre tovább?

2019. ápr. 3. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Én azt mondom, hogy amíg tudod csinálni, és a tárgyak is sikerülnek, ne hagyd abba. Az első év mindig nehéz minden egyetemen, később belerázódsz. Első évben legtöbbször csak általános alapozó dolgokat tanítanak, később simán lehet, hogy találsz benne számodra érdekesebb dolgokat is.
2019. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem most ne hagyd ott, mert már úgysem tudsz szeptemberre jelentkezni egyetemre (csak egyes szakokra és fizetősre a pótfelvételin), csináld végig még ezt az évet és ha év végén is így gondolod, akkor hagyd ott, és februárban jelenkezz más szakra. Még addig van majdnem egy éved gondolkodni milyen szakra akarsz menni inkább... és közben csinálhatsz értelmes dolgokat míg nem jársz egyetemre pl elmehetsz dolgozni, nyelvet tanulhatsz stb. Vagy ha most is fizetősön vagy, vagy olyan szakra mennél ahova amúgy is csak fizetősre van meg a pontod, akkor akár most augusztusban a pótfelvételikor is jelentkezhetsz új szakra. Sokan vannak így ezzel, nem a világvége, nyugi.
2019. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!