Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni egy óvónői...

Mit kell csinálni egy óvónői tesi alkalmasságin?

Figyelt kérdés
Én a Károli Gáspár fősuliba akarok majd menni, és szerintem ott is szeretnék majd alkalmasságit tenni.

2019. ápr. 3. 13:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Konkrét dolog érdekelne.😊
2019. ápr. 3. 13:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Ott teszel alkalmassági vizsgát amit első helyre jelöltél. Ha ez az intézmény az első akkor ott fogod. A kar weboldalán leírják mit kell csinálni. Pl.: futás, gimnasztika, celbadobás...stb
2019. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 perc volt megtalálni...

Követelmények:

 közepes iramú, folyamatos futás (nők: 3 perc, férfiak: 5 perc),

 oktató által vezetett zenés gimnasztika folyamatos végzése, a főbb alapformák

végeztetésével (szökdelések, karkörzések, törzshajlítások, felülések, törzsemelések és

rugózások),

 egyensúlyozó járás fordulatokkal, két zsámolyra helyezett felfordított padon,

 néhány lépés nekifutásból – keresztbe állított és felfordított – pad átugrása egy lábról,

érkezés páros lábra, guggolásba,

 célba dobás függőleges célra (kosárlabda palánk) egykezes dobással, kislabdával, 8 m-ről,

 labdaadogatások helyben futás közben párokban, ügyes és ügyetlen kézzel, felfújt

labdával,

 labdavezetés ügyes és ügyetlen kézzel,

 felfüggés hajlított karral (nők: 5 mp, férfiak: 8 mp),

 mellső fekvőtámaszból ereszkedés legalább derékszögig hajlított karú fekvőtámaszba,

tolódás mellső fekvőtámaszba (nők: 3-szor, férfiak: 6-szor).

Kizáró okok: A kondicionális állapotra és a mozgáskoordinációra utaló olyan gyenge teljesítmény,

amely intenzív gyakorlással nem javítható, valamint a középiskolai tanulmányok utolsó két évében

a testnevelés alóli teljes felmentés.

2019. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én eddig akárhol kerestem nem találtam, 10 oldalt minimum megnéztem... Rosszul írtam be valamit biztos

Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 12. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!