Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol szóbeli érettségin...

Emelt angol szóbeli érettségin milyen szókincs számít bele az elvártba?

Figyelt kérdés
Mármint ugye nem elegendő, ha egy kis egyszerű szöveget lenyomsz, csak nem tudom, hogy lehet hogy valami nekem már emelt szintnek tűnik, de nem az. Tudom hogy nem lehet meghúzni egy ilyenen vonalat a szavaknal, de remélem valahogy azért érthető. Ha valaki tud segíteni tud írni példákat? Pl idiomakat meg ilyen jó szofordulatokat, amikert ott értékelnek?

2019. ápr. 3. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a szókincs számít igazán, és nincs is ilyen lista, ráadásul ha tanulnod kell a szavakat, akkor az a folyékonyság rovására megy illetve ha beleszősz a mondanivalódba oda nem illő szavakat, akkor még nevetséges is leszel. És különösebben ezzel nem foglalkoznék, pláne szóban. Szóban csak a leggyakoribb szavakat használjuk. Az angolban pedig nagyon nagy hangsúly van és nagyon nagy különbség az írásbeliség és a szóbeliség között. Ha van egynyelvű szótárad, ott jelzik is melyik szavakat KELL szóban és melyikeket KELL írásban használni, Nem véletlenül.


Idiómákat, szófordulatokat nem igen használnak az angolok, ez kerülendő.


Ami fontos, hogy összetett mondatokat használj, valamint kötőszavakat amik biztosítják a kohéziót és a koherenciát. Így lesz szöveg a mondandód.

2019. ápr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!!
2019. ápr. 4. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyira példát nem tudok mondani, a lényeg az, hogy próbáld meg minél hosszabban kifejezni azt, amit egy teljesen egyszerű formában is ki tudnál, ezáltal tudják hogy te annál bonyolultabb igeidőket is képes vagy használni. És legyél nagyon "brit"! Komolyan! :D Én már érettségikor majdnem anyanyelvi szinten beszéltem angolul, viszont borzasztóan szlengül, marha sokat beszéltem de tartalmilag nem annyira, ezért vontak is le rendesen.
2019. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mennyire túlfontoskodják... Hihetetlen.


Angliában élek és itt olyan egyszerűen beszélnek az angolok. Szerintem néznének kettőt, hogyha látnák milyen a magyar angol nyelv oktatása. A sok túlmagyarázás, bonyolítás... A kiejtés sem original angol egyébként, amit a fejekbe vernek.


Azt felháborítónak tartom, hogy a vizsgák során, a vizsgáztatók ennyire komolyan veszik azt, amivel kb. élő nyelvi környezetben alapszintű az ember... És ez egyébként rengeteg önbizalom hiányt és szorongást okoz számos diáknak, sokan nem mernek emiatt angolul beszélni a már éles élethelyzetekben.

2019. ápr. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy nyelvvizsga, középszinten=angol nyelvi érettségi.

Nehogy megmagyarázd nekem, hogy Angliában egyszerű A Level vizsgát tenni angol irodalom és nyelvtanból, mert a végén elhiszem.


Magyar irodalomból és nyelvtanból hasonló az érettségi vizsga sőt ugyanaz.


Egyebként én mindig azt mondtam tanitványaimnak, attól hogy az angolok többsége egyszerű, mint a faék és már Higgins is megénekelte, hogy az első fára kéne felkötni jórészüket a kiejtésük miatt, nem őket kell etalonnak venni. Vegyél már kézbe egy the Guardiant, egy Shakespeare drámát vagy Oscar Wilde műveit és aztán magyarázd milyen egyszerű az angol nyelv csak itt bonyolítjuk túl. Ja nem. És középfokú nyelvvizsgával kézbe vehet. Sőt.

2019. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És szerinted ezzel a nagy angolnyelvi érettségivel, amit itt behájpoltál mennyire megy sokra az ember akkor, amikor éles helyzetben mégsem érti, ha egy angol megkérdezi az időt?


Az a lényeg, hogy használni tudd, azt amit tanulsz, nem az, hogy az oklevelet kitűzd a faladra.


Egyébként nem támadásból írtam, nem kell mindent annak venni, kedves 4-es, illetve gratulálok a nyitott gondolkodásmódodhoz.

2019. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*5-ös
2019. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ez a lényeg, te el vagy tévedve. A lényeg hogy minél jobban sikerüljön és kapja meg érte a lehető legtöbb pontot a felvételihez.

Vizsgázni ezért vizsgázik az ember. És erre kell felkészülnie hogy ez jól sikerüljön.


Matek érettségin kérték a másodfokú egyenletet, sőt szigoroltam matekból, cosinus, sinus, integràlás, deriválás, tudod hányan állítottak meg az utcán, elnézést meg tudná mondani mennyi a cosinusa.....? Ne gondolkodj, senki.

Tudod mennyit deriváltam adóbevallások kapcsán? Semmit.

Van egy oklevelem amit kitűzhetek a falra.


Az iskolát, vizsgákat ezért csinálja az ember. Nem másért, az élet más.


Ráadásul érthetetlen, amit írsz mert a nyelvtudásnak semmi köze a nyelvvizsgához, ahogy egy elméleti vizsgának sem a gyakorlathoz. Vizsgáztam abból is elméletben, hogyan kell kocsikereket cserélni, szerinted ki tudnék cserélni egy kereket? De ettől jogosítványhoz kellett, a jogosítvány meg ahhoz hogy vezethessek. De attól hogy lett jogsim, még nem tudtam vezetni. A jogsim azért van ha rendőr megállít meg tudjam neki mutatni, már ha pont olyan szerencséje van hogy nálam van.


Nekem semmilyen nyelvből nincs nyelvvizsgám, magyarból is egy közepes érettségim és nem mondom meg mennyi az idő, mert órám sincs, de ezt el tudom mondani angolul, franciául sőt magyarul is.

2019. ápr. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az okozta a problémát, amiért "mertem" kritikusan megközelíteni a témát, hogy olyan (a gyakorlatban értelmetlen) dolgokkal fárasztják le az embereket, amelyekkel majdhogynem sikerül demotiválni.


Elismerem, hogy bármiféle diploma, vizsga, oklevél az nagy szó (én is mindig büszke voltam vagy vagyok magamra egy sikeres abszolvació után...) de a nagybetűs élet merőben eltérő.


Idillikus lenne, ha már valamit kötelező tanulni, akkor azt igenis tanítsák relevánsan.


Egyébként offolva lett a téma.


Kérdező! Lehet kapni kifejezetten nyelvvizsgára való szószedetet. Nem tudom hová valósi vagy, de Budapesten sok remek nyelvkönyvekkel foglalkozó bolt akad.

Anno én is vettem egyet: Angol tematikus nyelvvizsga-szótár (Akadémiai) A1 A2 B1 B2

Diák kedvezménnyel 500 Ft volt néhány éve.

Ebben (elvileg) minden benne van. (Ha esetleg a maximumra mennél, akkor meg online lelehet tölteni a "3000 most frequent words in English"-t.)


Remélem tudtam segíteni!

2019. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen!! Nagyon szépen köszönöm!:)
2019. ápr. 19. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!