Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnökire milyen...

Villamosmérnökire milyen könyveket ajánlanátok, ami hasznos lehet a későbbiekben?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Simonyi Károly háromkötetes könyvsorozata alapmű a szakmában:

- Elektronfizika

- Villamosságtan

- Elméleti villamosságtan

és a hozzá kapcsolódó Elméleti villamosságtan példatár

Egy másik alapkönyv:

Ulrich Tietze, Christoph Schenk: Analóg és digitális áramkörök

Simonyi Károlytól "A fizika kultúrtörténete" c. kötetet érdemes még tanulmányozni. Sok nyelvre lefordították, hiánypótló mestermű.

2019. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletesen elég, ha eleinte tanulod a matekor és magyart, történelemet, fizikát, biológiát.

Jó mérrnök úgy leszel, ha nem maradsz beszűkülsz s...ggfej.

Esetleg nem árt, ha a matekot kicsit komolyabban veszed. Differenciálszámítás, integrálszámítás az első órán előjön.

A Hollós Edit--féle villamosságtannal ráérsz később megbarátkozni.

Szóval magyar, matek, biológia, tisztesség...

2019. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát az érettségi már megvolt,már vagy 2 éve és ebbe az irányba szeretnék továbbmenni.Matekból az analízis megy,illetve fizikából se állok rosszul.Az elmúlt egy évet a felkészülésnek
2019. ápr. 4. 19:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Szenteltem így már megvagyok.Programozni is elkezdtem tanulni szabadidőmben,szóval azzal se lesz baj szerintem...
2019. ápr. 4. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!