Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljak magyarból...

Hogyan csináljak magyarból emelt érettségit?

Figyelt kérdés
Ahhoz külön jelentkezni kell? Ugyanakkor írom, mint a többiek a középfokút? Ahhoz kell az ötös magyarból? Minden iskolában csinálnak? Mert pl az én sulimban nincsen emelt angol érettségi, azt egy másikban kell csinálni, de akkor magyarból is másik suliba kell menjek emeltezni?

2019. ápr. 4. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt szintű érettségi lényege, hogy nem lehet a saját iskoládban vizsgázni. Nem kell ötösnek lenned magyarból, anélkül is jelentkezhetsz majd és ugyanakkor lesz, amikor a középszintű. Egyedül a szóbeli vizsgák vannak korábban.
2019. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nincs olyan, hogy előtte érettségizek rendesen és utána csinálok emeltet, lehet egyből emeltet csinálni?
2019. ápr. 4. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Igen, egyből emeltet kell csinálnod. Előrehozott érettségi csak informatikából és nyelvből van.
2019. ápr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
14%

Az emelt lényege nem az, hogy ne a saját iskoládban vizsgázz, hanem hogy egy nehezebb szinten tedd meg, mint a társaid. Én is most emeltezek két tárgyból, mind a kettőt a saját iskolában teszem (szóbelit és írásbelit is). Iskolafüggő egyébként, illetve tantárgyfüggő. Magyarból, töriből, angolból, németből gyakoriak az emelt vizsgák minden városban, így nem fognak elküdleni más városba. Sőt, ha a te iskolád vállal emelt vizsgáztatást, akkor akár a saját iskoládban teheted. De ez nem rajtad múlik, hanem központilag osztják be.


Az írásodból ítélve még nem jelentkeztél érettségire. Ugyan úgy, ugyan azon a nyomtatványon jelentkezel középszintű érettségire, ahol az emeltre is. Csak "középszint" helyett "emelt szintet" írsz. Az emelt- és a középszint minden tantárgyból egy napon van. Annak, hogy a te iskoládban melyik tantárgyakból zajlik emelt (írásbeli és/vagy szóbeli) érettségi, azt már a saját tanáraidtól tudod megérdeklődni.


Remélem hasznos választ adtam. Ha bármi más kérdésed van, fordulhatsz hozzám bátran, én most emeltezek magyarból.

2019. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Nyilvánvaló mindenki számára szerintem, hogy nem csak attól emelt szint az emelt szin, mert más iskolában írod, hanem a nehézségi szint is más...
2019. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!