Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségit objektumorientáltan kell megoldani?

Figyelt kérdés

Magántanárként dolgozom, és a feladatok különösebb nehézséget nem okoznak, ennél sokkal bonyolultabb programokat írtam már, csak fogalmam sincs, hogy mennyire kéne ezt objektumorientáltan... Az plusz pontot jelenthet? Gyakorlatilag mindegyik feladatban van fájlból beolvasás, és ezeket az adatokat ugye tárolni kell. Erre mondjuk tök jó lenne egy osztály, különböző property-kkel, valami ilyesmire gondolt a költő?

Azt tudom, hogy erre a célra nem készítenek külön lokális adatbázist.



2019. ápr. 9. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem jelent több pontot, ha valaki OOP oldja meg a feladatokat.

Ahova én jártam gimi, úgy csináltuk C#-ban hogy a beolvasásnak, és a feladatoknak mind mind csináltunk static void eljárást, amiket aztán meghívtunk mainben.

Classokra nincs igazán szükség, ezáltal propertyk használatára sem, elegendő a struct.

2019. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell így megoldani, és pluszpontot sem ér. Egyáltalán semmiféle szépséget nem díjaznak az érettségin, se olyasmit, amit nem kért direktben a feladat.


Ha érettségire készítesz fel valakit, akkor viszont elvárható tőled, hogy tanulmányozd a javítási és értékelési útmutatókat és a követelményrendszert.

2019. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Így van, de azért gondoltam megkérdezem olyanoktól is, akik már érettségiztek, vagy tanítottak ilyesmit.
2019. ápr. 9. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!