Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem szeretem az egyetemet!...

Nem szeretem az egyetemet! Velem van a gond?

Figyelt kérdés

Az ELTE-n tanulok anglisztika szakon, első éves vagyok, és egyszerűen azt érzem, hogy semmilyen módon nem tud motiválni. Minden gyakorlati óráról leamortizálódva jövök ki, főleg a nyelvészeti és az Academic Writing órákról. Kapunk feladatokat, szintézist kell írni különböző forrásokból, és érvelni kell meg valahogy rendszerben látni az információkat.

Mindig is gondom volt azzal, hogy témákról egybefüggő mondatokat alkossak, legalábbis azokkal kapcsolatban, amelyek nem foglalkoztatnak, képtelen vagyok bármilyen koncentrációt tanúsítani.

Az a baj, hogy ez nem egy olyan dolog, hogy vége lesz, és majd jön más, hanem egyre több házi dolgozatot kell beadni, nem csak ezen a szakon (ha esetleg az merülne fel bennem, hogy átjelentkezek) és azt érzem, hogy ha már most ennyire hányingert kelt bennem, akkor később még rosszabb lesz.

Azt érzem, hogy kevés vagyok, vagy rosszabb, mint mások, mert nem tudom beletenni az energiáimat, mert valójában nem is akarom igazán, mert nem vagyok lelkes.

Igazság szerint szerettem volna kihagyni egy évet, hogy rájöjjek, hogy pontosan mit is szeretnék csinálni, de az apukám azt mondta, hogy jobb, hogyha még nem is tudom pontosan, de addig is csinálok valamit, de így, hogy nem érzek magamban semmilyen motivációt, nem látom értelmét. Holnapra le kell adnom valamit, és a szorongáson, illetve a közönyön kívül nincs bennem semmi más a téma iránt.

Az szokott eszembe jutni, hogy akkor ez most vajon azt jelzi-e, hogy valahogy át kéne vergődnöm magam rajta, vért izzadva, mert ez erősítene meg (bár őszintén szólva nem nagyon látom azt, hogy a tanagyag túl nagy hányadát fogom én aztán használni), vagy azt jelzi, hogy valójában nem ez az én utam.

Másnak van ilyen tapasztalata? Váltottatok vagy maradtatok? Nagyon köszönök minden tanácsot, vagy tapasztalatot.


2019. ápr. 9. 21:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ennél még bonyolultabb és még több erőfeszítést igénylő szakok vannak, de egyszerűen én sosem voltam az a "leülök és könyvből tanulok" alkat, az érettségire is mindössze egy napot készültem. Viszonylag jól is sikerült. Azt érzem, hogy az a tudás fog így is, úgy is megmaradni, amit nem kényszerrel, szenvedve passzíroztam magamba.
2019. ápr. 9. 21:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt szurtem le az irasodbol, hogy maga az anglisztika szak irant vagy motivalatlan. Talan mast vartal amikor folvettek, "kreativabb" szak esetleg jobban illene a szemelyisegedhez. En is hasonlo cipoben jartam, bar en szuloi nyomas miatt nem tudtam lepni belole. Az altalanos orvosi szak erdekelt mindig is, edesapam jogasz.

Nem igazan volt valasztasom, hogy orvosi vagy jog. Tavaly diplomaztam jogasz szakon, 2 honapot dolgoztam jogi teruleten, de ugyanez az erdektelenseg volt bennem az egyetemi evek alatt.

Szenvedtem minden vizsgaidoszakban, ugy voltam kepes atveszelni, hogy legalabb minden felevben volt egy targyam, amely adott egy kisebb loketet, mert szerettem.

Iden januarban leultettem a szuleim, es elmondtam, hogy lelkileg beteg lettem, egy olyan szakmaban kell dolgoznom, melyben nem vagyok kepes kiteljesedni, sem boldog lenni. Nehezen, de elfogadtak, hogy iden jelentkezem orvosira.

Talan Neked viszont jot tenne legalabb egy szemeszternyi szunet, hogy at tud gondolni, erdemes-e folytatnod es gyotornod magad. Ha visszacsinalhatnam, akkor a sajat peldambol meritve, nem torodnek bele, es valtanek. Mert nem tudod szivvel, lelekkel csinalni, nincs motivacio, es szerintem jovokep sem igy.


Tedd fol magadban a kerdest? Mi tenne boldogga? Mivel foglalkoznal szivesen?

Ez hosszutavon nem jo, en kisse depresszios lettem emiatt.

Azt tartsd szem elott, ami boldogga tesz, es azt tanuld, amiben kiteljesedhetsz es nem eroltetve kell magad raszanni a tanulasra.


Sok sikert es minden jot kivanok Neked! :)


Adam

2019. ápr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!