Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hülyeség volt szerintetek...

Hülyeség volt szerintetek agráregyetemre menni, mezőgazdasági mérnök szakra úgy, hogy közöm sincs a mezőgazdasághoz?

Figyelt kérdés

Szaktársaimnak szinte mindegyike gazdálkodik otthon a családjával, de egymás között is rendszeresen beszélgetnek ilyen dolgokról mint mezőgazdaság, traktorok, ilyen témákról. Én meg se nem gazdálkodok itthon se semmi, közöm sincs a mezőgazdasághoz. Tetszik azért, érdekel, de nem értek hozzá. A szakkal sincs bajom, viszont jól ki is vagyok közösítve a társaságból. Velem nem nagyon beszélgetnek, hiába próbálok, nem akarnak. Szabályosan úgy érzem közöttük magam, mintha nem evilági lennék, hanem valami földönkívüli, senki se kíváncsi rám.


Hülyeség volt ide jönni egyetemre?


2019. ápr. 10. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség ha érdekel. Viszont ha rosszul érzed magad a közösség miatt, és ez megkeseríti az egyetemet számodra, akkor nincs sok értelme.

Viszont nálunk nem közösítenek ki embereket mert nincs családi gazdaságuk. Max. rájönnek hogy őket tényleg nem érdekli ez annyira mint gondolták.

2019. ápr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, hülyeség. Én ismerek olyat, aki teljesen úgy volt vele, mint te, nagyon megbánta 40 év távlatában, egy percet nem foglalkozott gazdasággal az életében, és nincs olyan végzettsége, amit tudna csinálni.
2019. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. 25 éve végeztem, de megbántam. Egy normális munkahelyem nem volt, persze volt amikor jól kerestem. A 80-ból talán 20-an gazdálkodnak, 20-an tukmálók, mg.kereskedő cégeknél a többiek soha nem dolgoztak az agráriumban, ilyen-olyan cégeknél 50. rugós alátétek, ügyintézők, protekciós állásokban csinovnyikok. Nálunk viszonylag jó volt a társaság, viszont Te igazi traktoros parasztokkal jársz , hagy az egészet a fenébe.
2019. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Agrármérnöki karon nálunk 50%-nak szerintem semmi köze a mezőgazdasághoz.

De nem hülyeség, hogy oda járnak. Meg akik elvégezték se.

Eleve van aki megmondta, hogy jobb beosztásba kerül egy nyelvvizsgával és diplomával.


Az meg, hogy nem beszélnek veled ne aggasszon. Nincs közös témátok ennyi.

Vannak más témák is, amiről beszélni lehet, de ez rajtuk múlik.

Meg ha ilyen metálagrárosok, akkor nem is fognak nagyon másról beszélni.

Nálunk az 50-50%-miatt azért barátibb volt a hangulat.


Pl. volt védőnő is. Vele is jól elbeszéltünk. Vizsgák, tanulás közös téma volt.

2019. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szereted amit csinálsz még mindig nem hülyeség. Csak azért mert nem tudsz traktoroktól beszélgetni azokkal akik másról nem is tudnak cseverészni csak agrár dolgokról. -.-

Engem mindenki lebeszélt a kertészetiről, csak mert nincs tele a szobám növényekkel és nem tudtam a kertben a növények neveit. :D Azért mentem volna egyetemre hogy megtanuljam basszus. Mai napig bánom. Most környezet és természetvédelmi szakirányon vagyok, tán ebből olyan sok mindent tudtam mikor idejöttem? Kötve hiszem, azt sem tudtam miről szól a szak.

2019. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves utolsó azért csak egy kis köze legyen az embernek ahhoz amit tanul.

Hozzám is került olyan aki az egyetem elkezdése előtt azt se tudta, hogy létezik olyan szak. Gyakorlati időszakában nekem technikusként kellett mindent nulláról elmagyarázni neki.


Kérdező egy jó tanács, menj el egy mezőgazdasági kiállításra/gépbemutatóra szerezz tapasztalatot a gépekben. Hidd el hasznos lesz neked.

2019. ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem. Azzal a diplomával széles körben el tudsz helyezkedni, akár irodában vagy terepen.

Keress olyanokat akikkel tudsz beszélni.

Lehet, hogy később megszereted.

2019. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!