Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan adhatom meg egy mátrix...

Hogyan adhatom meg egy mátrix Jordan-normálalakjának bázisát?

Figyelt kérdés

Meg tudom adni egy nxn-es mátrix Jordan-normálalakját, de azt is meg kellene tudnom adni, hogy melyik bázisban van?

Egyszerűen nem értem, órán mit miért csinál a tanár. Olyan véletlenszerűnek tűnik minden. Néhány sajátvektorra azt mondja, jó lesz báziselemnek, aztán egy kis bázistranszformáció, valahonnan kikeverünk még néhány vektort és egyszer csak lesz egy bázisnyi vektor.

Valaki el tudná magyarázni, hogy kell megadni egy ilyen bázist? Nagyon hálás lennék érte. A válaszokat előre is köszönöm.



2019. ápr. 10. 19:33
 1/3 Droidnő33 válasza:
Ez komoly kérdés 😅😅😅😅. Esélytelen megválaszolni. 😅 Einstein is megbukott mi itt mit írjunk? 😂
2019. ápr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, tudom, hogy nem egyszerű. Én csak próbálkozom, hátha valaki mégis tudja
2019. ápr. 11. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:
bmesek biztos segitenek... ok "tobb" matekot tnaulnak a corvinusosoknal.... ja nem
2019. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!