Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt bárki, aki a "A Tan...

Van itt bárki, aki a "A Tan Kapuja Buddhista Főiskola" tanulója?

Figyelt kérdés
Nagyon szimpatikus helynek tűnik, így szeretnék esetleg belsős információt szerezni, milyen hely is valójában

#egyetem #továbbtanulás #buddhizmus #atankapujabuddhistafőiskola
2019. ápr. 10. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Bocs, ez a suli


fizetős ?

2019. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Vagy ?
2019. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Van ott


"alkalmassági" ?

2019. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Én jelenleg az ELTÉ-n tanulok, korábban a TKBF-re is jelentkeztem, tényleg nagyon jó hely, barátságosak a tanárok, mindig mindenki előre köszön :)


Mire szeretnél választ kapni ? Esetleg privátban beszélgethetnénk :)

2019. jún. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
felvételi van, és hát első diploma 23. betöltött év alatt nem fizetős :)
2019. júl. 24. 09:36
 6/8 anonim válasza:
69%

Saját vélemény: két éve végeztem a TKBF en. Teljesen felesleges volt a három év idegileg, időben és anyagilag is. A könyvekből, ha valakit érdekel fél év alatt rájöhet minden érdeklődését kielégítve.

A youtubon több az infó a tanároktól fent, mint valóságban.

Sok volt a felesleges stresszeltetés a tanárok részéről és aDIPLOMA, amit a végén kiadnak semmit sem ér!!!!!!

Magánszférában kiröhögnek, állami szférában (rendvédelem, hivatalok), nem fogadják el 2020. januárjától. Szak irányú diplomaként nem ismerik el a tanítói pályán sem! Rengeteget követelnek tanulmányilag, amihez olvasni kell sokat és saját kutató munkát végezni.

Egyes tanárok „kiskirályok a szemétdombjukon”, szó szerint ott a valakik, ott élik ki magukat. Eredetileg a régi tanárok a tudást hirdették sajnos, ellaposodott…….. nagy a fluktuáció. Egyénileg bírálja el mindenki, mit szeretne és mihez kezd a végzés után amennyiben vállalja a sulit. Semmi veszteség nem érte az évfolyam társaimat 92 – kezdtünk és 8 végeztünk! A ¾ része otthagyta, nem vesztettek semmit………..

2021. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
27%

6-os válaszoló:

Nálad nagyon beakadhatott valami, hogy a tan kapujával kapcsolatos kérdések alá bemásolod ezt a kis szövegedet. A hiba valószínűleg inkább benned van, mindenesetre sikeresen elhiteleníted magad a hozzászólásoddal.

2021. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig kifejezetten élvezem a főiskolát. Még diploma előtt állok, de ennyi kedvességet csak a Szegedi Tudományegyetemen tapasztaltam az oktatóktól (Szeged egy különösen barátságos, és kedves város).


Az, hogy kemény-e vagy nem, vagy hogy mennyire követelnek sokat szerintem egyénileg mindenkinek más élmény. Sok irodalmat, utánanézendő érdekes témákat ajánlanak az órákon, és vannak folyamatosan konferenciák, egyéb tudás elményítésre lehetőséget adó programok is, és ezeket később meg lehet szabadon beszélni az oktatókkal is. Viszont ha valaki nem szeretne elmélyedni, akkor nem kell neki, és a kiadott jegyzetekből megtanulja azt a picit ami kell a vizsgákon, és annyi lesz neki a befektetett munka.


Támogatják az egyéni fejlődést és utat, úgy vettem észre. Elsődlegesen a saját tanulásra való igényt, önálló érdeklődési köröknek megfelelő kutakodást igyekeznek kiépíteni és felerősíteni a tanulókban.


Vizsgaidőszakban pedig kifejezetten empatikus a hozzáállásuk. Nagyon is tudatában vannak, hogy mekkora stresszhelyzetet jelent ez, és annak megfelelően igyekeznek támogatást is nyújtani, és előkészíteni a vizsgákat lélekben is.


Eddig nagyon szeretem. :) Nem tudom, hogy merre, és hogyan ismerik el a diplomát, de a páli és tibeti nyelvek tanulásának a lehetősége kifejezetten érdekes, és barátin lehet tanulni a vaskalapos megszokott egyetemi oktatás mellett.


Az oktatók eltérő buddhista iskolákat képviselnek részben, és vannak köztük tiszteleten álló közösségi vezetők is (ezzel nem kérkednek). Ennek megfelelően a saját területükről tudnak nézeteket, tanokat jobban átadni. Mindenkinek adott a lehetőség, hogy ezeken keresztül is felfedezhesse, hogy mi az ami a szívéhez legközelebb áll. Nem kell senkivel sem egyet érteni, ha nem vagy meggyőződve a nézeteiről, de mint személyt illik emberileg tiszteletben tartani és így fordulni hozzá.

2021. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!