Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek a hibája volt ez?

Kinek a hibája volt ez?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztus végén volt alkalmasságim. Közlekedésgépész szakra jelentkeztem, hiszen egyedül ez tetszett. Nekem eddig még senki nem mondta, hogy lány nem lehet ezen a szakon, ezért fogalmam sem volt róla. Nem volt feltüntetve a suli oldalán és az első ofő órán sem hangzott el. Lényegében senki nem mondta nekem egészen augusztus végéig. Elmentünk Budapestre azért a nyomorult alkalmasságiért, ahol közölte az orvos, hogy lányokat nem vesznek fel a képzésre. Nagyon megtörtem, hiszen ez volt az egyetlen dolog ami tetszett, és pár nappal iskolakezdés előtt fogalmam sem volt, hogy hova fogok járni. Anyukám nagyon dühös lett ez miatt, és beszélt az igazgatónővel, hogy mégis ez hogyan történhetett meg. Kezdetben az igazgatónő kedves és segítőkész volt, megengedte, hogy ennek ellenére elvégezzem az évem, de amikor a MÁV szerződést kötött a fiú osztálytársaimmal velem pedig a nemem miatt nem, akkor áthelyezett másik szakra, mert azt gondolta majd megszeretem. Sajnos nem lett igaza, mert az informatika mindig távol állt tőlem, sose kötött le és még csak nem is érdekel. Egy évemet sikerült elpazarolni ezeknek az embereknek köszönhetően, akik az idő előrehaladtával csak jobban azt éreztették velem, hogy kevesebb vagyok a nemem miatt. Szerintük én hibáztam a szak kiválasztásakor, és a szüleim amiért megengedeték, ugyanis többször is számon kérték őket, hogy minek akarták megengedni a lányuknak. Végülis akkor ki hibázott?
2019. ápr. 14. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg hivatalos levélben az oktatási ombudsmant/biztost. Ha már te elvesztettél egy évet vki más hibájából a nem megfelelő tájékoztatás miatt, legalább más lánynak ne kelljen. Ill. kérj hivatalos indoklást a MÁV-tól, miért nem kötnek veled szerződést. Azzal pedig menj el az egyenlő bánásmód hatósághoz, magyarázkodjanak annak.


Sok szerencsét és kitartást!

2019. ápr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel indokolják, hogy közlekedés gépész nem lehet lány? Kell 20 kg feletti súlyt emelni pl.? Mert az, hogy nem szoktak lányok végezni a szakon, nem indok.

És tedd meg amit az első javasolt, jó tanácsok.

2019. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azzal magyarázták, hogy miért nem lehetek, mert egyszer lesz gyerekem és akkor nem tudok dolgozni. Valamint azzal, hogy nem éri meg nekik egy ember miatt női öltözőt kialakítani. Elég idióta okok szerintem....

Az elsőnek köszönöm a választ! Igyekszem összeszedni magam és tenni ellene.

2019. ápr. 14. 09:05
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem indokok, vicc kategória. Ha tényleg szeretnél itt végezni, akkor állj a sarkadra, tedd meg a hivatalos lépéseket és én a helyedben a média segítségét is kérném.

A Máv-tól is kérj írásban (tértivevényesen legyen feladva minden ilyen levél) tájékoztatást arról, veled miért nem kötöttek szerződést. Az iskola fenntartóját (KLIKK) valamint az önkormányzati jegyzőt szintén megkeresném levélben.

2019. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Forduljatok jogászhoz, ezért a sztoriért a gatyát is leperlitek az összes résztvevőről, sajtón címlapon lesz a sztori és minisztériumi szinten fognak fejek repülni. Ez törvénytelen nemi diszkrimináció.
2019. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem volt orvosi alkalmasságid, akkor hogyan vettek fel a szakra? Orvosi alkalmassági hiányában nem köthetett veled szerződést a MÁV. És az orvosin nem azért nem feleltél meg mert nincs a mávnak öltözője.


Miért nem kaptál orvosit? Egyébkent egyértelműen a ti hibatok, a fiam katona akar lenni, 8 eves volt mikor megkérdeztem, nem alkalmas katonanak, nem lehet katona. Ez azért nem augusztusban kéne hogy kiderüljön, orvosilag alkalmatlan vagy egy szakmára.

2019. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó kérlek... Egy kis szövegértést gyakorolhatnál. Elmondtam, hogy augusztusban volt az alkalmassági és A nemem miatt nem vagyok alkalmas. Ha akkor van az alkalmassági azzal nem tudok mit kezdeni... Akkor derült ki, hogy nem mehetek a szakra lányként. A fiad meg már nem azért, de senkit nem érdekel jelen esetben. Nekem senki nem mondta, hogy azért mert lány vagyok nem mehetek. És bármennyire hihetetlen MEGFELELTEM AZ ALKALMASSÁGIN! A NEMEM MIATT MONDTAK NEMET.
2019. ápr. 14. 10:20
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ügy Straßburgig is simán eljut, mert egy egyértelműen jogellenes diszkrimináció. Harcolj az igazadért, simán megnyered. Ne hagyd magad!
2019. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Annyiban érdekes, hogy normális, gondolkodó anyja van, aki nem engedi hogy augusztusban álljon a gyereke mint a b...sz, hanem már időben utánajar adott szakmához mik az elvárások.

Anyádnak is ezt kellett volna tennie. Még mielőtt beadtad a jelentkezesedet egy olyan helyre ahova egészségügyileg alkalmatlan vagy.


Nem augusztusban kell ilyen vizsgálatra menni. Es nem következő év áprilisában kell nyavajogni. Így jártál. Ennyi. Keress magadnak más szakmát.


Ha elmesz Strasbourgig, az evtizedek, és amúgy is olyan busz után ne fuss ami nem akar felvenni. Mert egyébként most mondom MÁV állami cég de nem állami ceg is, inkább fizet kártérítest 10 ev múlva, de nem fognak felvenni.

2019. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm az üzeneted, nem olvastam, viszont tiltottalak.
2019. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!