Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A forrás plágium gyanús. Mit...

Noxanguis kérdése:

A forrás plágium gyanús. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatom írása közben az egyik forrásomról beigazolódott a plágium gyanú és eltávolították a hivatalos elérhetőségéről. Ilyenkor mit tudok tenni, mert 20 oldalt írtam az adott publikáció alapján és anélkül nincs meg az 40 oldal se, nemhogy az 50.

#plágium #szakdolgozat. forrás
2019. ápr. 14. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beidézed azt a forrást, amelyről a forrásod plagizált.


Mellesleg ha a te dolgozatod is olyan mértékben függ egy db forrástól, hogy összeomlik, ha azt az egyet kivesszük alóla, akkor a te dolgozatod is plágium-gyanús.

2019. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 20 oldalon keresztül hasznaltad azt a forrast, akkor ugyse fogadtak volna el, pont plagium miatt.
2019. ápr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakdolgozat 40-60 oldal, ebből 20 oldal egy azaz 1 db forrás?


Nem tudom hol írod, de én csak olyat hallottam, ahol minimum 30 szakirodalom, 10 idegennyelvű plusz netes források a minimális elvárás szakirodalomban.

De ha ennél kevesebb is az elvárás,

az tuti létezhetetlen hogy elfogadjanak 1 darab forrásra támaszkodó szakdolgozatot.

2019. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mellesleg ha a forrásod plagizalt, akkor annak van eredetije amiről plagizálták. Használd az eredetit forrásnak. Annak ugyanannak kell lennie mint a plagizaltnak.
2019. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha netes a forrás, ott emlékeim szerint meg kell jelölni a dátumot sőt lehet órát, percet is, amikor az a forrás elérhető volt és te használtad. Mert letörölhetik, megváltoztathatjak, azzal bàrmi történhet.


Úgyhogy attól hogy már nincs ott ez a forrás, lényegtelen, az a fontos akkor ott volt mikor te használtad.

2019. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!