Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy nyomozó miért nem lehet...

Egy nyomozó miért nem lehet szemüveges? Ez a szabály a jövőben változni fog?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, a -4es dioptria már nem megengedett.

2019. ápr. 14. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendőröknél is kizáró az erős szemüveg. De ugye a későbbiek folyamán műtheted a szemed.

Volt olyan is erősöm akit felvettek, de csak úgy, hogy mire kell műtve lesz a szeme.

2019. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de arra lennék kíváncsi, hogy miért. Szerintem, ez a 3-4 dioptria nem sok. Erre sehol nem találtam még választ, hogy mi az oka. Szemüveggel meg lenne oldva a probléma.
2019. ápr. 15. 00:33
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Hirtelen az ötlik fel bennem, hogy vészhelyzetben életveszélybe kerülhetsz, ha rossz a szemed. Nem bízhatsz abban, hogy egy üldözés vagy akár dulakodás során rajtad marad a szemüveged, mindig és minden körülmények között. Esetleg zuhogó esőben, sötétben kell a sárban csúsznod, és vizes lesz a szemüveged, nem tudsz fegyverrel pontosan célozni, nem tudsz leolvasni egy rendszámot stb. Nyilván van kontaktlencse, de ezeket a szabályokat még a lencse feltalálása előtt hozták. Vagy gondolj el egy olyan helyzetet, hogy valakit igazoltatsz, az meg leveri rólad a szemüveget.


A másik, hogyha 3 dioptriánál gyengébb a szemed, akkor nem érheti erősebb ütés, nem erőlködhetsz, mert leválhat a retinád. (Ezért sportorvosi engedélyt se adnak ilyen szemre küzdősportokban.) Ez azonban azt is jelenti, hogy kockázatos a kiképzésed, mert nem emelhetsz nehezet, nem vehetsz részt közelharci edzésen stb.


Összességében a gyenge szem olyan kockázatokat hordoz, amelyek veszélybe sodorhatnak és kritikus helyzetben alkalmatlanná tehetnek a szolgálat elvégzésére.

2019. ápr. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó választ kaptam. Ment a zöld kéz.
2019. ápr. 15. 08:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az előttem levő. De műtétekkel a minuszos szemet nagyon jól helyrehozzák. Persze drága is. De ha alkalmas vagy a műtétre akkor végezd el. Sokkal jobb szemüveg nélkül élni az életet. :)
2019. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bizony, hogy jobb, de a szemem nincs súlyos állapotban (eddig). Egyetemre akarok majd menni, érdekel a bűnügyi szakirány, na meg a pszichológia.
2019. ápr. 15. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor te igazából nem rendőr akarsz lenni. Ott semmi gond, nincs a szemüveggel. De ha esetleg rendőr lennél és probelma lenne akkor bármikor megtudod műttetni. :)
2019. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!