Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valaki mentőápoló...

Hogyan lehet valaki mentőápoló ma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rengeteget olvastam a téma kapcsán, bújtam a netet hetekig.. Egészen más végzettségem van, másban dolgozom. Viszont egy dolog nem változott! Imádok másnak segíteni!


Tulajdonképpen az érdekelne, hogy hogyan lehet valaki mentőápoló?

Amit a neten találtam csak annyi, hogy először egy gyakorló mentőápolói tanfolyamot kell elvégezni és csak utána jöhet a mentő szakápoló.

Mik a kritériumok, pl orvosilag, illetve az OMSZ is indít oktatást, vagy külsős iskolában kell elvégezni?

Teszem hozzá, jelenleg is dolgozom, így csak az esti képzés jöhet szóba.

Van köztünk/köztetek mentős, aki ebben tudna segíteni?


Válaszotokat előre is köszi! :)



2019. ápr. 16. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Google az alap!


érecségi meg egy [link]

2019. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hidd el, megnéztem.. De mivel van, amit nem értek.. feltettem a kérdésem.

Csak szemléltetés képpen: [link]

2019. ápr. 16. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

Orvosi egyetem és akkor bármilyen körbe elhelyezkedhetsz (gyerekápolás, mentős stb).

[link]

2019. ápr. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezel a legközelebbi kirendeltségnél, bázison. Én a mentőállomást nem ajánlom, ott igazából nincs kompetens személy, esetleg az állomásvezető elirányít a HR-hez. Kitöltöd a jelentkezési lapot, orvosi alkalmasságin esel át, ami fontos legyen védettséget, Hepatitis védőoltásod. Igazából meglévő mentőápolói végzettség nem lényeges, a nélkül is lehetsz mentőápoló, csak annyi, hogy vállalnod kell a megszerzését. Felvétel után szakképzetlenül van egy alap képzés/tanfolyam és utána dolgozhatsz is. Közben kezdheted is a gyakorló mentő OKJ megszerzését, mely nem tanfolyam. Ha ez megvan, akkor egy ráépülő OKJ képzéssel lehetsz mentőápoló.
2019. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Én csak attól félek, ha jelentkezem és indul a képzés, akkor munka mellett ez, hogyan oldható meg. De gondolom erre Ők választ adnak. Szóval még egyszer köszi mindenkinek!
2019. ápr. 18. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!