Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy állatorvos...

Mi kell ahhoz hogy állatorvos legyen valaki?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok középiskolás sem. Hova kéne felvételizni? És majd később egyetemre hova érdemes menni?

Érdemes valamilyen tantárgyból emelt szinten tanulni?


Milyen a szakma?



2019. ápr. 17. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az országban egyetlen ilyen egyetemi szak van, a most önálló Állatorvostudományi Egyetemen. Sajnos még hasonló sincs sehol máshol az országban.

Emelt szinten kell érettségizni biolódiából és kémiából, én mégsem ajánlom a természettudományi tagozatot, szerintem időpocsékolás. Helyette inkább tanulj meg rendesen a gimiben 2 nyelvet, az sokkal hasznosabb (és soha később nem lesz annyi időd nyelvtanulásra, mint a gimis években). Eleinte elég, ha rendesen tanulod a bioszt és a kémiát, az érettségire való speciális felkészüléssel ráérsz 11-12-ben foglalkozni (akár a fakultáció keretein belül, akár otthon, akár egyéb kurzuson).

Én is nyelvtagozatról mentem oda, semmi hátrányom nem volt (pedig nálunk sem biosz, sem kémia fakt nem volt a gimiben). 11. osztály utáni nyáron kezdtem a kémiával foglalkozni, 12. elejétől pedig a biológiával is. Simán felvettek.

2019. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se menj feltétlenűl termtudos osztályba. Az viszont, jó ha van ilyen tagozat a gimiben, mert tuti, hogy lesz kompetens tanár is. A nyelvre gyúrj rá inkább, az mindíg jól fog jönni.
2019. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. ápr. 18. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!