Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Mi kell ahhoz hogy állatorvos legyen valaki?

Még nem vagyok középiskolás sem. Hova kéne felvételizni? És majd később egyetemre hova érdemes menni?

Érdemes valamilyen tantárgyból emelt szinten tanulni?

Milyen a szakma?

Keress kérdéseket hasonló témákban: állatorvos, állat

ápr. 17. 11:05  Privát üzenet  

A válaszok

Az országban egyetlen ilyen egyetemi szak van, a most önálló Állatorvostudományi Egyetemen. Sajnos még hasonló sincs sehol máshol az országban.

Emelt szinten kell érettségizni biolódiából és kémiából, én mégsem ajánlom a természettudományi tagozatot, szerintem időpocsékolás. Helyette inkább tanulj meg rendesen a gimiben 2 nyelvet, az sokkal hasznosabb (és soha később nem lesz annyi időd nyelvtanulásra, mint a gimis években). Eleinte elég, ha rendesen tanulod a bioszt és a kémiát, az érettségire való speciális felkészüléssel ráérsz 11-12-ben foglalkozni (akár a fakultáció keretein belül, akár otthon, akár egyéb kurzuson).

Én is nyelvtagozatról mentem oda, semmi hátrányom nem volt (pedig nálunk sem biosz, sem kémia fakt nem volt a gimiben). 11. osztály utáni nyáron kezdtem a kémiával foglalkozni, 12. elejétől pedig a biológiával is. Simán felvettek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 17. 11:27 Privát üzenet
Szerintem se menj feltétlenűl termtudos osztályba. Az viszont, jó ha van ilyen tagozat a gimiben, mert tuti, hogy lesz kompetens tanár is. A nyelvre gyúrj rá inkább, az mindíg jól fog jönni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 17. 15:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

# 3/3Időpont ápr. 18. 11:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha megsérült az oltásikönyv, akkor azt az eddigi oltásokat beadó állatorvos tudja pótolni gond nélkül ha bemutatom a sérült pèldányt?
Fültisztításra vittem a cicámat,5000ft volt a vizsgálat meg 5000 a gyógyszer, nem sok ez egy kicsit?
Szeretnek egy kisallatot otthonra, ami megfelel a kovetkezoknek: Kistestu, nem budos, nem tarsas leny, nem hullo vagy izeltlabu, nem kerul sokba a fenntartasa ( pl allatorvos...
Valaki esetleg aki mar allatorvosi egyetemen van fordulhatnek hozza a kerdeseimmel? Ha leirna a nevet akkor felkeresnem interneten keresztul. Koszonom szepen
Evek ota allatorvos szeretnek lenni viszont nem tudom hogy mettol szamit a tanulmany.10. feleveben vagyok es eleg szarul allok. A 10. eves tanulmanyom szamit az egyetemen?
Erről mi a véleményetek?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!