Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dolgozhat e közmunkás általáno...

Dolgozhat e közmunkás általános iskolában? Felügyelhet e a tanulókra mikor a tanárok rendkivüli gyülést tartanak? Vagy inkább "kávézgatnak". Megengedheti egy tagintézmény vezető hogy egy küzmunkásként felvett takaritó parancsolgasson a diákoknak?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 17. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem.
2019. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hol tehetnék bejelentést hogy több közmunkást is foglalkoztatnak az általános iskolánkba akiknek szinte mindenbe beleszólást engednek. Ugy viselkednek mint ha tanárok lennének.
2019. ápr. 17. 11:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Az Oktatási Hivatalnál vagy a fenntartó intézménynél.
2019. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a takarító közmunkás? Esetleg megnézted a munkaszerződését, ami tilos?
2019. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem néztem meg a szerződését. De én is közmunkásként dolgoztam velük együtt az iskolába de a többiek el intézték ne maradjak ott tovább egy szóval alám tettek. A probléma szóvá tettem hogy lehet az hogy parancsolgatnak a gyerekeknek be ülnek vigyázni rájuk inkább takaritani kéne. Azt hallottam közmunkást nem is lehet iskolába foglalkoztatni. Sajnos sokszor nekem is kellett gyerekekre vigyázni ami szerintem a tanárok feladatai lenne. De a másik két személy aki ugy szintén takaritóként lett felvéve nekik ez még öröm is volt nem kellett takaritani addig se. Mivel nekem a gyermekem iskolás alsós nem örülök neki hogy sokszor takaritó vigyáz rá . Na de a tanár miert kapja a fizetését?Gondolom nem kávézgatásért. Ha most bárki kerdezné is honnan gondolom kávézgatnak,onnan hogy három évet dolgoztam közöttük.
2019. ápr. 17. 11:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván dolgozhat közmunkás iskolában, ez nem fenntartói döntés.

Az hogy mik a feladatai egy takarítónak-mivel minden munkaköri leírásban van olyan resz és amit munkaltató megbízza, így szerintem vigyázhat gyerekre.

Az hogy parancsolgat-megítélés kérdése, szerintem megteheti, hiszen az intézmény dolgozója, kötelessege betartatni a házi rendet illetve van ami az ő hatásköre is.

Hogy tanárok kávézgatnak-ez rosszindulat, én annak híve vagyok mindenki a maga háza tájékan söprögessen és ha a munkáltatója nem szól érte akkor miért ne kávézhatna? Mert takarítónőnek nem tetszik?


A másik kérdés a takarítónők felügyelik a gyereket-számomra szülőként a felügyelet számít, az sem erdekelne különösebben ha matek óran helyettesítene közfogis takarítónő ha jól tanít és tudja a matematikát vagy jól olvas és az Indul a bakterházat olvassa fel, mint megboldogult Béla tanítóbácsi gyerekkoromban, ahányszor helyettesített egy órán.

Az jobban érdekel hogy teljes munkaidős tanár végzettsegű személy miért nem tud tanitani és miert nem készül rendesen az órára, de ezt sem veszem a szívemre.

2019. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A tanár kávézgasson de nem mikor órát kéne tartani. Meg azt se hiszem majdnem minden nap rendkivüli gyülést kéne tartani. A gyermekem tanulni jár az iskolába nem játszani. Játszani tud a szünetben. És ne tanitsa aki nem tanár. Ennyi erővel bárkit be engedhetnek az iskolába meg tartani tanitási órát. A másik meg olyan ne vigyázzon a gyrmekemre aki minden gyermekről tud mondani valamit. Pl. maradt volna otthon a kis cigány. Meg szerintem a tanároknak is titoktartási kötelezetsége lenne nem kéne mindent meg osztani a takaritókkal.Azt is el tudják pletykálni éppen ki tetves stb. Ki milyen jegyet kapott. Na meg az meg engedett hogy egy takaritó be ül az igazgatói irodába nem a dolgát végzi hanem inkább kacag a tagintézmény vezetővel? Mas iskolába nem hiszem meg tehetné csak itt a kedves intèzményvezető mindent meg enged neki.
2019. ápr. 17. 16:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ha most azt mondom hozd el a gyereked onnan egy másik suliba, jön majd...kímelj meg tőle miert nem lehetséges ez. Felnőtt vagy, a világ nem fog hozzád igazodni, neked kell hozzá avagy megszoksz vagy megszöksz. Ennyi.


A másik ezek 90%-hoz semmi közöd. Nem tudod bizonyítani, ha tudnád is, nem indokolnak felmondást. Az hogy egy munkáltato mit enged meg a dolgozóinak nem rád tartozik és beleszólásod sincs.


Ha te lennél a fenntarto, intézmenyvezető, ....ami lássuk be elég nagy ugrás a közfogis takarítónői állásból, eldönthetnéd. Egy kirugott takarítónő vádaskodásaira senki nem lesz kíváncsi.

Az én munkahelyemen megengedett hogy akkor megyek és jövök mikor akarok, azt nyomtatok amit akarok, akkor facebookozok amikor akarok, ha egész nap akkor egész nap. De naponta háromszor eszek és ötször kávézok. Mert megengedik. Majd ha szólnak-na nem a takarítónő-akkor másképp lesz. Pároméknál lehet tévézni meg aludni es nekik is 2 óra ebédszünet van egy étteremben, miközben szalag mellettiek ketszer 5 perc pisiszünetet kapnak meg egyszer 15 perc kajaszünetet. Ez van. Munkáltató határozza meg a munkakörülményeket és tartatja be.

2019. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves előző kommentelő. Nem szeretnék tagintézmény vezető lenni. De azert mert közmunkásként dolgoztam attól még panaszt tehetek . Igen is jogom van. Nem fogom annyiban hagyni a tanár legyen tanár végezze a dolgát. A takaritó meg takaritó legyen.Nem hiszem hogy bármi köze is lehet neki a diákokhoz. Lehet vitába szállni nyugodtan . Ugyanmár az is megengedett hogy egy közmunkás takaritó tudja az igazgató számitógépéhez a jelszót? Nem hiszem bármelyik szülő örülne annak bárki hozzá férhet a gyermekei adataihoz. Titoktartás? Na ugy nem hiszem bármi titokban marad.
2019. ápr. 17. 18:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

És kinek akarod jelenteni? Hogy bizonyítod? Mégha nagyon elmész is a végsőkig max egy szóbeli figyelmeztetést kicsikarhatsz ha bizonyítod hogy takarítónő jogalap nélkül felügyelte gyerekeket. A többi természetes dolog, illetve semmi kivetnivaló nincs benne.

De vigyázz mertha bármit nem tudsz bizonyítani, ők fognak feljelenteni, nem tudom a pontos megnevezést-hitelrontás, becsületsértés, rágalmazás....és akkor csúnyán megütheted a bokád. Csak a perktg-et meg az ügyvédi ktg-et nézem, ha nem kérnek kártérítést.


Engedd el ezt a történetet.

2019. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!