Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosság, elektronika?

Villamosság, elektronika?

Figyelt kérdés

Többször látom villamos jelöléseknél ezt az "U nyíl valamerre"

Ez igazából mit takar és miért van többször is akár ábrázolva?

[link]

Tudom bugyuta a kérdés, de sajnos nem igazán vagyok otthon ebben. Illetve ha tudtok kezdők számára is jó villamosos/elektronikás könyvet amiben az elmélet jól le van írva az nagyon sokat segítene.

Köszönöm!



2019. ápr. 18. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A kezdő is szét tud válni, például általános iskolásra és érdeklődő felnőttre. Valamint olyanra, aki nem is akar hallani szögfüggvényekről, meg aki emlékszik rá (hát ez csak egy példa volt különféle, esetleg jól jövő fogalmakról).

Szóval így sötétben nehéz jót ajánlani.

2019. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Galilei óta tudjuk, hogy a természet nyelve a matematika. MINDEN amire kíváncsi vagy, ezen alapul. Szerintem neked bármelyik könyv jó, amelyik villamosságról szól.

Később majd megéerted, miért forgó vektorokkal írunk le villamos mennyiségeket.

2019. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kicsit szájbarágósabb könyvere gondoltam ami nem egyből a feszültségeséssel, és csillag deltával kezd mint triviális dolog, hanem mondjuk megmagyarázza 1-2 bevezető mondatban az áramot (mint egységnyi km-en áthaladó töltésmennyiség) illetve a feszültséget (2 pont közötti potenciál különbség) stb, nem pedig ott kezd hogy csillag deltánál a motorokat ebben kapcsoljuk mivel kisebb áramfelvétel szükséges ehhez a ... törvény alapján.

Tehát egy kicsit kezdőbb szintű könyv amit nem a saját szórakoztatására írt a szerző.


Azt amúgy senki nem tudja közületek hogy a rajzon mi az az Uf vektor meg Ut vektor, és hogy miért vannak ábrázolva?

2019. ápr. 18. 13:15
 4/8 anonim ***** válasza:
De, tudjuk (segítség: U: feszültség, T: táp F: fogyasztó), csak azt nem tudtuk idáig, miként magyarázzuk meg (mi az, amit már tudsz). Na, erről semmit nem árultál el, bár a kérdés erre vonatkozott. :D Ábrázolva azért vannak, mert a rajz szemléletes.
2019. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
...a kettő közti viszonyt tekintve
2019. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, ez egyetemen 2 félév villamosságtan után lévő elektromágneses terekben szerepelt, mármint a távvezeték. Ott az alapoktól elmondanak mindent, szerintem erre nem igazán lehet rövid magyarázatot adni.
2019. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet hülye volt a megfogalmazásom:)

A jelképes vázlatron lévő Uf és Ut vektorra vagyok kíváncsi.

A fázistényezős descarte-s koordináta rendszer nem érdekel jelenleg.

Ilyen kis bevezetőnek hogy a jelképes "áramköri" ábrán mi is az a feszültség (Ut) ami lefelé mutat. Mit akar az jelölni, illetve az Uf ami szintén lefelé mutat a bal ábrán. Mit szemléltet az?

"Feszültségesést" gondolom de ez mit takar?

2019. ápr. 18. 17:12
 8/8 anonim ***** válasza:
HAver, neked alapvető matematikai és szüvegértési problémáid vannak. Nem mondom, 3500 Ft/óráért szívesen korrepetállak, de kb 200 óra lesz, hogy megértsd.
2019. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!