Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen hipotézist tudnátok...

Milyen hipotézist tudnátok ebben a kutatási témában felállítani?

Figyelt kérdés
Két labdarúgó csapatot hasonlítok össze a sportstasztikái és pénzügyi mutatószámai alapján (két kft)
2019. ápr. 18. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem biztos, hogy hipotézist állítanék fel, összehasonlító munkánál ez nagyon nehéz szerintem. Inkább egy fő kérdést adnék a kutatásnak, hozzákapcsolódóan pedig ebből kiinduló további kérdéseket. De ha feltétlenül hipotézist akarsz, akkor valami olyasmit, hogy a magasabb kiadásokkal rendelkező csapat eredményei jobbak (vagy nem, ez ugye nem feltétlenül lehet igaz). És mindenképp kapcsolnék hozzá még 2-3 kérdést. Ha végig csak összehasonlítasz, számomra az nem kutatómunka. Én személy szerint nem szeretem az adatösszehasonlítós témákat, szerintem azon nagyon nincs mit kutatni. Abból amit leírtál én nem látom, hogy tudnál valami eredetit alkotni.
2019. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, rányomtam véletlenül. Milyen szakirodalomból dolgoznál?
2019. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Alapvetően azt állítottam fel, hogy a csapatok sporteredményei és pénzügyi mutatószámai között összefüggés van, de ez utolóag rájőve csak propozíció, nem hipotézis.

(A sikeresebb csapat több pénzügyi bevétellel rendelkezik stb stb...)

2019. ápr. 19. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok; Én a helyedben megváltoztatnám a témát, ha még lehet, vagy kibővíteném, és a statisztikák összevetése csak egy szegmense lenne a dolgozatnak, de semmiképp nem erre építeném az egészet.
2019. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!