Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes venni...

Milyen laptopot érdemes venni egyetemre?

Figyelt kérdés
Jogra szeretnék menni, tehát jól jön egy "jegyzetelős" laptop.
2019. ápr. 19. 12:24
 1/10 A kérdező kommentje:
300.000 Forint a pénzkeretem erre.
2019. ápr. 19. 12:24
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Jegyzetelésre vegyél egy kis fogyasztású, könnyű gépet maximum 12-es kéernyővel. A kereted kb. harmada elég rá.
2019. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az nem kelt gagyi hatást? Több barátomnak is macbook van de az nekem annyira nem jön be...
2019. ápr. 19. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén kit érdekel hogy milyen gépen jegyzetelsz? Vegyél olyat ami neked tetszik és megfelel a célra. Senki sem azt fogja nêzni hogy te mibe írsz. Ja, és rengetegen füzetbe/lapokra írnak egyetemen.
2019. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
#12.32 Ha az számít, mit gondolnak a többiek, akkor vegyél olyat, ami nekik van! De ez már nem informatikai kérdés.
2019. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Vegyél mondjuk egy Acer Swift 1-et. Nem egy prémium laptop, de legalább az érzete az. FHD kijelző, fém az egész, nagyon vékony, 13 colos, szóval cipelni mindenhova tudod. Gépelni kényelmes rajta és az aksija is kibír egy napot.
2019. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ne vegyél. Informatika szakon se kell. Sehova nem kell. Jegyzetelni kell, papírra tollal, vagy még azt se.


A laptop csak elfogja vonni a figyelmed az óráról. Unalmas az óra? Elkezdesz böngészni. Az viszont baromira idegesítő a többiek számára, ha püfölöd a billentyűzetet mellettük, miközben próbálnának figyelni.

2019. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akármilyen laptop megfelel, max. annyi, hogy olyat érdemes venni, ami könnyű, kisebb méretű és jól bírja töltés nélkül. Viszont más kritérium nem jut eszembe.... Amúgy nálunk csomóan jegyzetelnek gépen és szerintem is megvan a praktikus oldala. Én sajnos nem tudok annyira gyorsan gépelni, kézzel gyorsabban megy, viszont én is szívesen használnék laptopot. Amúgy is ott van nálam mindig, mert szünetekben szoktam írni a beadandókat, olvasni stb., de órán így nem használom. Abból a szempontból jó, hogy így nem lesz 5 millió lapod, papírfecnid vagy nagy füzeteid, mappáid, amiket hurcibálnod kell, keresgetni az adott anyagrészt, tárolni, aztán ott porosodik stb., hanem digitális formában könnyebb tárolni, keresni, javítani stb., de ki is lehet nyomtatni. Szóval szerintem egyáltalán nem hülyeség a gépen való jegyzetelés sem.
2019. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 16:20

Ez pont úgy hangzik, mint aki most járja az első évét egyetemen. Akkor még sok a kérdezőhöz hasonlónál ott látni a laptopot, de minél feljebb haladtok, annál inkább fognak az ilyenek szépen lassan kihullani.


A második mérnöki bscmet csinálom informatika szakon, az elsőn még én is vittem a laptopot, elárulom, nem segített. Ma már laptopom sincs itthon, csak a munkahelyemen.

2019. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, Ez a negyedik félévem. Nálunk tényleg sokan használnak laptopot, mert tényleg lehet és van értelme. Ez humán jellegű szak, szóval itt nincsenek képletek, nincsenek ábrák stb., hanem legtöbbször valóban csak annyi történik az órákon (legalábbis az előadásokon), hogy az oktató tartja az előadást és közben jegyzetelsz. Nagyon ritkán kapunk bármilyen segítséget (pl. jegyzet, ppt), szóval célszerű bejárni és részletesen jegyzetelni magadnak. Na most valaki kézzel ír gyorsabban és így érzi egyszerűbbnek, míg más inkább gépelni szeret.
2019. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!