Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel a magyar...

Hogyan készüljek fel a magyar emelt szintű érettségi írásbelire?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, de ott szeretnék továbbtanulni, ezért szükséges, hogy legalább egy tantárgyból ott érettségizzem, emelt szinten, és én magyar nyelvből és irodalomból fogok. Mivel külföldiként nem tanították nekem az ottani követelményeket, nem arra készítenek fel, egyedül kell megtegyem mindezt. Nagyon nehéz, hiszen nem tudom mit és hogyan tanuljak, mi fontos és mi nem, egyáltalán mit vesznek figyelembe a javításkor, így szeretnék néhány tanácsot kérni valakitől, aki szintén ebből érettségizik, vagy érettségizett. Remélem találok néhány olyan embert , aki segítségemre lesz, akár privátban is, nagyon hálás lennék! :)

18/l



2019. ápr. 21. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha most májusban akarsz,az már igazából mindegy.(: műveltségi kérdések vannak,rengeteget kell olvasni hozzá,ráadásul nagyon szubjektív az egész. De nagyon szurkolok neked!
2019. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én jövőre szeretnék magyarból emeltezni és konkrétan írásbelire én még csak a középszintűeket oldom és igazából én sem tudom, hogy kéne,de én igy próbálom, hogy nyáron nekiállok az emelt írásbeliket oldani,szokni a feladattipusokat.(ha nem előbb) Meg a napokba az jutott eszembe hogy tegyük fel Mikszáth-ot tanulom és vannak Mikszáth-os feladatok a múlt emelt érettségikben és hogy így összekapcsolni, hogy átveszem és megoldom utánna a vele kapcsolatos feladatokat. De ezt még nem próbáltam ki, de olyan haszontalan nem lehet.
2019. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Idén emeltezek, mi a többiekkel átismételtük az irodalmi korstílusok, stílusirányzatok legfőbb ismertetőjegyeit, korabeli fontos szerzőket és műveket. Emellett műveltségi teszteket oldunk meg, mind a netről, mind feladatkönyvből. A javítókulcsból rengeteget lehet tanulni, illetve főleg esszénél és reflektálásnál hasznos tudni, hogy milyen szempontokra pontoznak. A verselemzéssel hogy állsz?

Amúgy kicsit én is kétségbe vagyok esve, mert eléggé behatárolhatatlan, hogy mit fognak kérni:/

Sok sikert!

2019. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok sikert nektek is!
2019. ápr. 22. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!