Hogyan tanultok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan és milyen módszerrel tanultok hatékonyan.

2019. ápr. 23. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Többször elolvasom az anyagot(2-3×), és utána kisebb egységenként megállok és próbálom felidézni. Utána ellenőrzöm magam. Ezt addig csinálom amíg kb az egészet fel tudom idézni.

Közben nem telefonozok, néha beiktatok szünetet és ami nekem nagyon fontos, hogy soha nem éhesen vagy álmosan tanulok.


19/L, gimnazista.

2019. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a körülményeket nézzük akkor minél csendesebb helyen, hogy tudjak koncentràlni és teljesen egyedül, hogy ne tudjak beszélgetni. Könyvtàrat nem szeretem, mert szeretek hangosan tanulni. És legyen mellettem valami innivaló, hogy ne kelljen emiatt rohangàlni.


Szeretem alàhúzni a dolgokat vagy a szöveg mellé kiírni a lényeges dolgokat. Az alàhúzàst mindig rendszer szerint csinàlom külön színekkel+ szoktam post-it-et is hasznàlni vagy tàblàzatot csinàlni. A tanulnivalót előbb megpróbàlom megérteni, elképzelni ami le van írva, hogy ne magolás legyen. Ha valamilyen szót nem ismerek és fontos nagyon azt kikeresem szótárba és fölé írom . (Spanyolul tanulok mindent, nem magyarul).

2019. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én az összes érettségi tételemet önállóan dolgoztam ki annak ellenére, hogy odaadta a tanàr is (gyakran rengeteg téves információval!).


Én gépeltem le az egészet színes betűkkel, ügyeltem az esztétikumokra, saját magamnak fogalmaztam meg az egészet, és teleraktam rengeteg képpel, csak rám saját magam által szerkesztett ábrákkal.

2019. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*gyakran
2019. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

leulok, kinyitom a fuzetet, es olvasom.

Most komolyan milyen valaszt varsz? :D

2019. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: Igen igazad van XD De arra lettem volna kíváncsi, hogy azon túl, hogy kinyitja valaki a füzetet, milyen módszerrel tanul hatékonyan.


A többi válaszolónak: Nagyon köszönöm.

A második válaszolótól csak annyit kérdeznék, hogy spanyol szakon vagy spanyol nyelvterületen tanulsz vagy ha spanyolul tanulsz, akkor igyekszel minél kevesebbet használni a magyart?

2019. ápr. 23. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Màsodik vagyok: spanyol szakon tanulok. Minden tantàrgy spanyolul van, bàr most màr csak a zàróvizsgàra tanulok+ hàrom tàrgyra. (Olasz volt a minorom, ott is így tanultam csak ugye olaszul).
2019. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Wow te vagy a legelső spanyol szakos, akiről eddig hallottam életemben, kedves második válaszoló :)

Ismerős körömben inkább hobbi spanyol nyelvtanulók vannak. Sok sikert a záróvizsgádhoz :)

2019. ápr. 24. 18:36
 9/11 anonim ***** válasza:

5-os, leteznek tanulasi modszerek, amik sokkal hatekonyabbak, mint ha csak leulsz es olvasod az anyagot. De persze vannak olyanok, akiknek olyan az agyuk, mint a szivacs, es nem igenyelnek kulonosebben semmilyen segitseget.

Nekem a szines, kulcsszavas jegyzet valt be. Nem tudok magolni, es igy gy csak 1-1 szora kell emlekezzek, utana mar folyamatosan jutnak eszembe az informaciok.

2019. ápr. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én nem iskolai szinten tanulok, hanem programozást és egyéb SW-es dolgokat tanulok folyamatosan, mert ha nem tenném, nem lenne munkám.

A könyvek, tutoriálik olvasása, megnézése nekem kevés. Mindig valamilyen saját projectbe kezdek, tehát azonnal gyakorlom a dolgokat.

2019. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!