Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a szülők nem állnak jól...

Ha a szülők nem állnak jól anyagilag, tényleg nem kéne gimnáziumba adni a gyereket?

Figyelt kérdés

Mindigis jól tanultam, főleg a nyelvek mentek jól. Mégis végzősként a tanárok általánosban direkt lehúztak majd minden tárgyból (olyan átlagokra adtak 3-ast, amire nem járt volna, volt, aki "elvesztette" a javító dolgozatom valahol, nehogy meglegyen a jobb jegy, volt, aki megmondta, hogy mindenki javíthat, de a "Kis Marika" nem, mert én vagyok a tanár, és azt mondtam). Illetve amikor a továbbtanulás volt a téma, mindig mondták, hogy ne menjek gimibe, úgyse lesz belőlem semmi, mert nem tudok majd tovább menni. Egy idő után már az osztálytársaim is ezzel bántottak, gondolom, tanári uszításra.

Néha behívatták anyut, hogy "térjen észre". Illetve egyszer az egyik nagyon rossz tanuló lánynak (aki végül el se végzett semmit a 8 osztályon túl talán), hogy ő gimibe való, én meg nem.

Végül csak azért is bejutottam, most már egyetemre járok, igaz, a szüleim tényleg csak minimálisan tudtak segíteni anyagilag.


Viszont pár éve beszélgettem valakivel, valahogy szóba került, mit végeztem (ekkor már egyetemre jártam), mondtam, gimit. Erre: "Nem azt mondtad, nem ment jól anyádéknak akkoriban? Miért nem adtak inkább fodrásznak, az menjen gimibe, akinek már megvan a pénz az egyetemre"


Vidéki, kicsi iskola volt, a tanárok mindenki családját ismerték, azért engedtek meg ennyit maguknak.


(Egy másik szegény lány is gimibe ment, de őt támogatták benne, mert annyira rosszul álltak, hogy juttatást kaphattak, ill egyetemen is előnyben volt emiatt. Mi annyira azért nem)


2019. ápr. 23. 18:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
A gimnáziumnak semmi köze nincs a keresethez ingyenes az oktatás. Egyetemen szintén ha államira jutsz akkor csak az alap dolgokra kell költened max 30-at a kolira. Néhányan elvannak tévedve és azt hiszik az egyetemre folyamatosan fizetni kell.
2019. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem azért mondták, mert a gimi pénzbe került volna, hanem mert az csak akkor ér valamit, ha az ember tovább tanul, és mindenféle rémképeket vázoltak fel az egyetemet illetően.
2019. ápr. 23. 18:35
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
De államin az egyetem is ingyenes. Max koli 20-30-ért meg az alap dolgok mint táska, füzet,toll.
2019. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tudom. Csak felénk az volt az elképzelés, hogy akiknek nem megy jól, az ne tervezzen, ne álmodozzon, tessék szakmunkás után munkába állni.

Volt, akit konkrétan arról is le akartak beszélni, hogy érettségit tegyen ( öt éves szakközépben)

2019. ápr. 23. 18:41
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Én sem hallottam korábban ilyesmiről, amíg a giminkben nem jött el a felvételi időszak és ha azt írom, hogy konkrétan a véres rongy kategória volt az aki nem felvételizett sehova, mert szakmát szeretne, akkor még szépet írtam....

Nem értem a jelenséget, de igen, sajnos úgy tűnik tényleg van ilyen.

2019. ápr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
72%

Én meg a helyedben ha végeznék az egyetemmel,felkeresném a tanárt és gratulálnék neki,hogy ennyire segítőkész volt!Mondjad neki,rossz pályát választott,nem ismeri az embereket és a szegénység-okosság más lapra tartozik!

Anno a tesomnak is azt mondta a tanár,hogy börtöntöltelék lesz belőle! Lám,nem jött be a jóslata,pedig ennek már 40éve!

2019. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

OFF

"Miért nem adtak inkább fodrásznak, az menjen gimibe, akinek már megvan a pénz az egyetemre"

Ez a része tetszik. Engem ugyanis fodrásznak "adtak", és bizony a 3 éves gyakorlati oktatás 250 ezerbe került 12 évvel ezelőtt. :) És az én oktatóm még nagyon nagyon olcsónak számított. Volt olyan osztálytársam, aki 300ezer/éves oktatót választott.

ON

Igazából sima érettségivel valóban kitörölheted. Sokkal jobb már szakmát tanulni+ érettségi. Az sem mindegy milyen egyetem. Egy agráros diplomával pl. kitörölheted. Legalábbis az egyik ismerősöm. A másik sziciálpedagógus, ő se dolgozott egy percet sem benne, inkább szült. Igazából a szegény szülőknek az a lényeg, hogy a gyerek minél előbb elkezdjen dolgozni, pénzt keresni. A gimi nehezebb, amellett nem tud diákmunkázni, egyetem mellett meg pláne (vagyis inkább sokan nem akarnak), kb. 23-24 éves lesz, mire elvégzi, aztán pályakezdőként tapasztalat, protekció nélkül vagy szerencséje lesz vagy nem. Emellett egy szakmunkásképzőben megtanulod a szakmát, ami érdekel, aztán 19 évesen már dolgozhatsz teljes állásban, mellette estin lehet érettségizni, aztán akár egyetemre is. De legalább normális szakmád és fizetésed már van max. 20 éves korodra. Viszont sajnos sokan cikinek érzik a kétkezi, fizikai munkát, egyetem, főiskola, mert ő biztosan fel nem áll az irodai íróasztal mellől, aztán még 26-27 évesen sem tud elköltözni, mert várja a diplomájához való munkát, a sültgalambot. Nyilván vannak kivetelek, de ha ezt az oldalt nézem, sorozatos a huszonévesek nyekergése, mindennap a kérdés, hogy "szerintetek ciki anyámékkal lakni 30 évesen?" Egy fodrász alapbér bruttó 340 ezer a mi városunkban, (és nem Budapest)+ borravaló.

2019. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Számunkásként is jól lehet keresni. És külföldön is több lehetőséget találni. Nem feltétlen kell gimi és egyetem. De ebbe a gyereknek is van beleszólása és a szülőnek is. Ha látja, hogy a gyerek ügyesebb, mint okosabb, akkor irány a szakma, ha okosabb, mint ügyesebb, akkor esélyesebb az egyetem. De akkor is egy olyan szak, ami fekszik a gyereknek és jól is lehet vele keresni, ne színház-töri, vagy esztétikát tanuljon, mert az pénz kidobás első diplomának.
2019. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Na és akkor mi van, ha valaki ügyes is, meg okos is?
2019. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Nyilvánosságra kellene hozni valahogy ezeknek a tanároknak a nevét és addig menni, mig ki nem lesznek paterolva az oktatásból!!! Milyen jogon rombolják le bárki álmát is? A szociális háttértől függetlenül, mindenkinek ugyanúgy joga van az oktatáshoz! Az egyetemi felvételnél nem azt nézik, hogy milyen vastag a pénztárcád! Ha meg vannak a megfelelő képességeid, akkor be tudsz kerülni államira, akkor is ha te vagy a világ legszegényebb embere! Ha pedig véltetlenül nem sikerül az állami, akkor ott a diákhitel (a kötöttre már nincs kamat) és megint csak megéri,- mert a jövődbe fektett pénz!


Amikor elvégeztem a középsulit, volt egy nagyon gonosz tanárnő. Tele volt komplexusokkal, mert a fia megbukott a gimiben. Mindenből jó jegyeim voltak. Ez a nő több tárgyat is tanitott nekünk. Na, nekem csak nála voltak rossz jegyeim. Láthatóan utált. Aztán nem tetszett neki és szinte kinevetett, amikor közöltem, hogy egyetemre tervezek menni.

A 25 fős osztályból, ketten jutottunk be az egyetemre és egy valaki főiskolára. Ebből egyedül én fejeztem be az egyetemet, mig a másik lány sikeresen elvégezte a főiskolát. Tehát volt aki bennem sem hitt, volt aki kinevetett és semmirekellőnek tartott (amúgy mi is elég nehéz anyagi körülmények közt éltünk), de én megmutattam, hogy igenis képes vagyok rá! A rosszakaróim és az irigyeim azóta hallgatnak mélységesen.

Kérdező, szerintem te is egy élő példa vagy, hogy az anyagi háttértől függetlenül fel lehet mászni az oktatás létráján! Aki pedig másképp gondolja, az pusztán irigy rád. Nem kell velük foglalkozni, ezek mérgező személyek.

2019. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!