Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hiba lenne ott hagyni az...

Hiba lenne ott hagyni az isokolát?

Figyelt kérdés
Sziasztok!10-es, 17 éves vagyok. Igazából a gyakorlati helyemmel van a baj. Minden tőlem telhetőt megtettem, higy sikerüljön, és jól csináljam, de sajnos, ahogy telik az idő,úgy jövök rá, hogy nem megy. Az oktatóim kivannak tőlem, és ez így már nekem sem jó. Mivel mindent elcseszek, így szó szerint kiutálnak. Arra gondoltam, hogy csinálnék helyette egy okj-és tanfolyamot, ami talán jobban megy. Szerintetek rosszul gondolkodom?

2019. ápr. 24. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Az érettségit mindenképp meg kéne szerezned, ha ez az iskola nem vált be, akkor válts inkább és járj máshova, mert ha csak kényszerből csinálod és nem érzed jól magad a környezetedben, akkor csak rosszab lesz.
2019. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Az érettségi az kell mindenhova. Ha máshogy nem, de estin minimum illendő lenne elvégezned. Esti gimikbe csak heti kétszer kell bejárnod és csak 2 éves az érettségi nulláról.
2019. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Érettségiznék szívesen, csak az a baj, hogy a jegyeim nem voltak olyanok általánosban. Fő tantágyakból 2-es, vagy gyenge 3-mas. Ezért is kellett szakmát választanom.
2019. ápr. 24. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem is az számít, hogy milyen jegyeid voltak általánosban. Ha picit odateszed magad, akkor biztosan sikerül. Én biztosan érdeklődnék az érettségivel kapcsolatban.
2019. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazatok van. Ha ott hagyom az iskolát, akkor inkább neki állok az érettséginek, nem pedig egy újabb szakmának.
2019. ápr. 24. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez lenne a helyes döntés, egy érettségi mindenképp szükséges szerintem, szakmát utána is tudsz tanulni! Sok sikert!
2019. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi a kérdés.

De ezek az álértelmiségiek nagyon felb*szták az agyam. Az érettségivel SEMMIRE sem mész!

Még kitörölni sem tudod vele. Az exem tanárnő. Nettó 150k körül keres az érettségivel, és az egyetemmel. Nekem Mo-n a nettó 450-520k megvan szakmunkásként. Csak dolgozni kell. Tény fizikai munka. Nem egy irodába üldögélsz, kávét szürcsölgetve a napi aktuálpolitikát tárgyalva a többi "értelmiségi" kolegával.

2019. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem mindenkinek van szüksége érettségire, ahogy az előttem szóló is mondta. Nagyon jó szakmák vannak, amihez nem kell és tisztességesen lehet velük keresni.

De!

Én nem voltam jó tanuló, görbülős jegyeim vannak az érettségimben. A számítógép mindig érdekelt hobbi szinten, sok programozási témával foglalkozom, mert érdekel. Jött a vad ötlet, hogy elmennék programozónak, van rá kereslet, jó a pénz és elég jó vagyok benne, de egy OKJ szoftverfejlesztői nem ártana...

Mivel ez emelt szintű OKJ, így az érettségi alapkövetelmény, esélyem sem lenne nélküle.

Örülök, hogy toltak a szüleim, hogy legyen meg az a rohadt érettségi. Jelenleg a szakdolgozatomat készítem és hamarosan meglesz a végső vizsgám. Végre munkát válthatok, mert már nagyon unom a jelenlegit. Itt most irodában dolgozom, ahova kellett az érettségi, de semmi más (ez nem programozói meló).

Nagymamám idején ha valakinek volt érettségije, az nagy szó volt, hisz annak idején még csak 6 általános volt a szokásos.

Az érettségi manapság már seggtörlő, igen. Régen a 6 általános volt az. Manapság már mindenki főiskolát végez, vagy akar végezni. Képzeld el, hogy 10 év múlva hiányozni fog-e az érettségi, vagy sem.

Döntsd el, hogy mit szeretnél, de tudnod kell, hogy most sokkal könnyebben tanulsz, mint pár év múlva tanulnál, mert benne vagy, fiatal vagy, jobban fog az agyad.

2019. dec. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen-igen, tudjuk. Ha erre az oldalra hivatkozunk, még a falusi utcaseprő is német fizetést kap, persze nettóban.


Ha az érettségi még a kitörlésre sem elég, akkor mi van ha még az sincs? Duplán nem tudod majd mivel kitörölni?

Ne nevettess már lol Pont ezért számít alap dolognak manapság.


Egyetemre meg az megy aki jobb életet akar, nem akar mocsokban dolgozni, és nem teszi tönkre magát a robotolással. Ezzel nincs is baj. Had építsen karriert.

Bocsmá, de egy kisegítő 1 éves okj-t végzett kőműves/fodrász dolog nem nevezhető karriernek. Mondjuk a 8 általánoshoz viszonyítva lehet, hisz másra úgyse vinné. Nagyon kicsi az esélye annak, hogy minden 8 általánosos tisztán milliomos lesz. És ne is terjesszétek ezt a hírt, csak mert ismertek erre élő példát. Én is ismerek erre példát, de csak egyet. Míg tanultak körében kb 100 példát is tudnék mondani.

2019. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Az karrier, hogy 25 éves korodig tanulsz, majd kikerülsz ennyi idősen a munka világába nettó 150-ért?

Életemben nem kerestem 400 alatt. Nem robotolok, nem koszba-mocsokba dolgozok.

2019. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!