Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar szak milyen, és a...

A magyar szak milyen, és a magyar diploma mire jó?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy a magyar szak mennyire minőségi, mennyire élvezetes, és hogy végig lehet e jól csinálni. (Ismerek olyat aki más szakon végig szenved és stresszel, és bukik is annak ellenére hogy megállás nélkül tanul.)


Másik, hogy a magyar diploma mire jó, hol lehet felhasználni? Olvastam, hogy a magyar diploma mellett egy-egy tanfolyamot el lehet végezni, s rugalmasan széleskörben lehet munkát szerezni.


Köszönöm a válaszotokat. Ha privátban ír annak aki tud mondani infókat bőven, annak nagyon örülnék.



2019. ápr. 25. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Az ismerösöm magyar és anglisztika szakot végzett, jelenleg tanár mindkét tárgyból középsuliban.
2019. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Újságírónak például elmehetsz. Esetleg call center-ekbe is, ahol nem kell más nyelven a hívásokat lebonyolítani csak magyaron. (Esetleg csinálthatnál egy angol C1-et mellé.)

Vagy talán át tudnád magad képezni magyartanárrá, bár ennek a menetét nem tudom pontosan. Vagy mesterrel már egyetemen is tahíthatsz, később esetleg PHd.


De igazából aki ügyes az bármiben el tud helyezkedni a diplomájától függetlenül. Például Magyarósi Csabának is ilyen végzettsége van, és nem éppen a mekiben dolgozik, hanem elég sok mindenben benne van a keze. (Jó de mondjuk Youtuber bárki lehet ha érti..)


De például ismerek személyesen is egy magyarszakos diplomával rendelkező huszonéves lányt aki egyszer kiborult és elkezdett sírni, meg panaszkodott az életéről, hogy az apja építész, a tesója jogász ő meg itt ül a büszészakos diplomájával münkanélkülin.


Szóval bármi előfordulhat ezzel a szakkal. Talpraesettnek kell lenni nagyon hozzá, hogy jól el is tudj helyezkedni egy jó helyen.

2019. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én a megoldásokat keresem, ezért aki ír, kérem olyat írjon amiből tudok meríteni.
2019. ápr. 25. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:
17%

Pontosan leírták már:

A rugalmasan széleskörben lehet munkát szerezni. Pont ugyan annyira, mint bárki másnak, aki nem rendelkezik diplomával. Szalagmunkától kezdve, bolti eladón át, mekit beleérte segédmunkásig bármi lehetsz majd...

2019. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok goromba lenni, de annak aki ugyanolyan értetlen mint az előző válaszoló: nekem megoldások kellenek, nem üres siránkozás. Elhiszem, hogy sokatok szűk látókörű, de Én nyitott vagyok a megoldásokra.
2019. ápr. 27. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!