Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az OTDK tényleg meg van bundázva?

Az OTDK tényleg meg van bundázva?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy nem csak a dolgozat és az előadás teljesítménye számít, hanem a különböző egyetemek lobbija is?

2019. ápr. 26. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem
2019. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Részben biztos.
2019. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Lobbi mindig volt nálunk.

Egy tanárom mesélte hogy anno elment egy versenyre, a feladat elvégzésében kb 1 órát vert a többire, és minőségben is ott volt. Erre ő lett a 3. és az első és a második pedig egy adott intézetből jövő diák.


Szóval igen, lehetséges a lobbi:)

2019. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos, bevallom, érintettség okán kérdezem. Olyan valaki végzett előttem, akiről tudom, hogy kevesebb pontot kapott a dolgozatára, mint én, és - most ez persze szubjektív - sokkal gyengébb előadást tartott nálam. S ez utóbbi nem csak az én véleményem volt. Ezek után a témavezetőm ezzel a magyarázattal vigasztalt, ami nem tudom, igaz-e, de ha az, rohadt felháborító. Egy OTDK-helyezésen doktori ösztöndíjak kérdése dőlhet el, nagyon gáz, ha ilyeneken múlik.
2019. ápr. 27. 00:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt megértelek, roppant dühítő, ha megérdemelted volna a jobb helyet, és nem kaptad meg. Természetesen lehetséges, hogy a lobbi számít, szerencsére én nem tapasztaltam.

Másrészt viszont nem kell túldramatizálni, a doktori hely nem egy helyezésen múlik majd. Ha az OTDK-n helyezést értél el, az már elég, hogy 1. vagy 2. vagy 3., az nem fog számítani. (Én anno különdíjat kaptam, és annak is nagyon örültem:))

2019. ápr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, igaziból a pontszámok sem tükrözik a dolgozat erősségét, hiszen különböző bírálók pontoznak különböző témákkal foglalkozó összehasonlíthatatlan dolgozatokat, önmagukban a pontszámokból is egy kaotikus sorrend jönne ki (Tapasztalat, az enyémet meg a bírálók pontozták le, a zsűri meg nem értette a dolgozatot, és rájuk hagyatkoztak.)
2019. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Igen, bundázzák. Témavezetők egymás között, főleg, ha ismerik azt, aki pontozza, régebbről; akár szakkolik, egyetemek egymás között. Doktori iskola is így működik egyébként. (Egyetemi tanár mondta. Nem is egy.)
2019. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!