Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogot tanulni Budapesten vs...

Jogot tanulni Budapesten vs vidéken (Debrecen, Pécs stb. )?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy hol éri meg legjobban jogot végezni? A budapesti sulikról sokat hallani pl Elte, Pázmány, de mi a helyzet a kisebb városokban lévőkkel? Megfordult a fejemben, hogy ezt a pályát válasszam, de sosem voltam az a nagyvárosi személyiség, jobban szeretnék egy nyugodtabb helyen tanulni/élni. De szerintetek ugyanolyan esélyekkel indulok egy vidéki egyetemen szerzett diplomával, mint egy Eltéssel pl? Milyenek a munkalehetőségek a fővároson kívül? Vagy elég a jó teljesítmény és egyéni szorgalom, a többi meg kialakul?

2019. ápr. 29. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanolyan esélyeid lesznek. Nyilván majd megtapasztalod, hogy mennyire számít van-e szakmai tapasztalatod, versenyeredményed, nyelvismereted stb. de szerintem nem fogsz hátránnyal indulni. Nekem sok ismerősöm végzett Debrecenben, utána találtak egyből állást.. Budapesten.

Igen, sajnos ilyen szempontból nagyon vízfejű az ország.

Nyilván lehet vidéken is találni állást, de nem annyit mint Budapesten. A legtöbb központ az Budapesten van, ezért a jogi osztályok is itt vannak.

Ugyanakkor Debrecenben a bíróság eléggé felszívja a jogi végzettségűeket, főleg most elvileg ( én legalábbis úgy hallottam ) bíró hiány van.

Ha ügyvédbojtár leszel, akkor kb. mindegy, az elején mindenhol rosszul fogsz keresni :D

Szerencsére sok irányba el lehet menni ezzel a végzettséggel, de számolj szerintem azzal, hogy Budapesten a munkalehetőség sokkal jobb, ahogy a fizetés is.

:( De ez sajnos nem csak ennél a szakmánál van. :/

2019. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!