Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Campus Mundiról mi a véleménye...

Campus Mundiról mi a véleményetek ilyen téren?

Figyelt kérdés

Annak a válaszát várom elsősorban, aki volt külföldön Campus Mundi programban.

Én most alapszakos vagyok, mesterképzésre is szeretnék menni.

Még se az Erasmust, se a Campus Mundit nem próbáltam.

Arra gondoltam, hogy a mesterszakon már kipróbálnék valami külföldi dolgot, de mostanában a Campus Mundi jobban tetszik szerintem.


Szóval a kérdés: a Campus Mundi (szakmai gyakorlatot szeretnék vele csinálni esetleg) is "ér annyit" mint az Erasmus? Persze az Erasmus egy félév, én meg igazából 1 hónap Campus Mundira gondoltam szakmai gyakorlatként.

Tolmács-fordító mesterszakra mennék amúgy és az alatt szeretném.


Munkaerőpiacon nézik annyiba, mint az erasmust? Vagy ha nem félévet vagyok kint, akkor hiába?

De a semmitől mégiscsak több, nem?


Phd-n is gondolkodtam, de arról úgyis csak phds tudna választ adni.


Szóval aki volt Campus Mundin, mennyire van ennek értéke? Ér annyit, mint az Erasmus? 1 hónapot volt valaki külföldön?



2019. máj. 2. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne. Ha részképzésre mész ki mundival az = egy erasmussal, ugye?
2019. szept. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából a két dolog MAJDNEM egy és ugyanaz. Erasmust csak európai országokra palyazhatsz, campus mundit pedig az Európán kívüli, tengeren tuliakra és európai országokra is.

A campus mundit jobban fizet.

Kicsit mások a feltételei az ösztöndíjaknak, többnyire egyeteme válogatja.

Nálunk úgy volt európai országnál, hogy be kellett adni az erasmus pályázatot, megjelölve a fogadó egyetemet, motivációs levéllel, atlagokkal, teljesítményekkel. Elbírálják, leokezzak. Aztán ha a fogadó egyetemed is azt mondja, hogy oké, akkor elkezdhetsz pályázni a campus mundira. Vagy megkapod, vagy nem. Ha mész, akkor erasmust mindenképp kapsz.

Ha tengeren túlra mész, akkor csak campus mundi. Ha megkapod, örülsz, ha nem kapod meg, nincs pénz.

Beszámolási kötelezettséged mindkettőnél van. Nekünk mindkét esetben ugyanannyi ects pointot kell hazavinni, ha nem, perkalhatod vissza a pénzt

2019. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!