Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar középszintű érettségin...

Magyar középszintű érettségin ha pl. Ady-t kapjuk egyik költőként egy összehasonlító elemzésnél, akkor melyik költővel vagy költeménnyel lehet összehasonlítani?

Figyelt kérdés

2019. máj. 3. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Adyt, nincs kötőjel. Ha összehasonlítást kérnek, akkor oda lesz írva a két mű, amit össze kell hasonlítani, nem neked kell kitalálni egyet.
2019. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Így van. Összehasonlító elemzésnél egymás mellé be van szúrva két mű, azt kell összehasonlítani.

Nézd meg gyorsan a régi érettségiket. Én 2017-ben érettségiztem, összehasonlítót írtam: Radnótitól volt a Nem tudhatom... illetve József Attilától az Elégia.

2019. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
[link] tessék, egy kis segítség.
2019. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt tudom, hogy hogyan működik, nem erre gondoltam a kérdésem kapcsán, hanem hogy Adynak a verseit csak nem lehet már összehasonlítani bármilyen verssel...

Gondoltam átnézek paár olyan költőt, illetve verset, amit Adynak a verseivel össze lehetne hasonlítani...

(Mivel 100 éve hunyt el, ezért gondoltam arra, hogy hátha beleteszik, és ezért nézném át így utoljára, persze nem erre építettem, mert rendesen készültem, csak értitek, hátha beleteszik, és akkor milyen jól jött, hogy átnéztem...)

2019. máj. 4. 09:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, így már más. Hát, például:

Balassi Bálint Hogy Júliára talála - Ady Endre Héja-nász az avaron

Csokonai Vitéz Mihály: Az eleven rózsához - Ady Endre: Meg akarlak tartani

Juhász Gyula: Tiszai csönd - Ady Endre: Tisza-parton

Petőfi Sándor: Az Alföld - Ady Endre A magyar Ugaron

Radnóti Miklós: Nem tudhatom... - Ady Endre: Föl földobott kő

Radnóti: Töredék - Ady: Emlékezés egy nyár éjszakára

Ady: A téli Magyarország - Petőfi: A puszta télen - József Attila: Holt vidék

2019. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves "6-os"!

Hálásan köszönöm szépen, hogy összeszedted ezeket a verseket, tényleg nagy segítség számomra a készülés során, nagyon nagyon szépen köszönöm a segítőkézségedet, illetve, hogy időt áldoztál rám!

Köszönöm szépen!

2019. máj. 4. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is Ady lesz idén.
2019. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktak kerek évfordulósat adni, mert akkor az úgy - a következő évekre nézve is - túlságosan kiszámítható lenne.
2019. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!