Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbukni olyan tantargyból...

Megbukni olyan tantargyból aminél szivat a tanár?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek,magyar suliba járok és ugyen itt van román oktatás is elég nehéz szinten.12.-be lennék most ha nem végeztem volna el egy három éves szaksulit,ami ugye 11 osztályos és vissza iratkoztam újra 11-be,hogy leérettségizzek,vannak tantárgyaim amik eddig nem voltak és semmi bajom velük,könnyedén veszem az egészet és mindenből nagy médiám van kivéve a románt,mert a 3 év alatt a szaksuliban nem ezen volt a hangsúly..sőt.Az elején még megyegetett,de mostanra olyan leckéket kapunk ami régies román szavakat tartalmaz,amiket a mostani románok sem használnak épp ezért az osztály nagyrésze nem ért belőle egy kukkot sem,hogy mégis miről van szó az adott szövegben és én sem,talán ezért a tanár azt hiszi,hogy engem egyáltalán nem is érdekel az egész és úgy vagyok vele,hogy mindegy,hogy megbukok vagy sem.Kaptunk házidolgozatot és egy barátommal aki iskolás korában nagyon jól tudta ezeket,ketten megoldottuk,de én fogalmaztam,próbáltam lefordítani a szövegeket,tehát nem másoltam semmit tőle,nem kértem,hogy csinálja meg és mégis épphogy kaptam egy átmenőt,sok feladatra nem kaptam részpontokat sem,egy korábbi érettségi tételt kaptunk és azokra még érettségin is kapunk pontot,ha nem is a maximálisat,de egy olyan aki le se szarja,szóról szóra lemásolja valakiről az nagyobbat kap mint én,ha szóvá teszem akkor én vagyok a hülye.Teszteknél direkt mindent megtanultam ami kellett,szóról szóra leírtam ahogy kérte és pont nem lett meg az átmenő jegy,meglepő módón..és kaptam egy szép piros üzenetet a lapom aljára "Nem tanulsz!" De egy olyan akit megintcsak nem érdekel és mástól írja,mert egyedül képtelen rá,jóval nagyobbat kap mint én,ennek hála most bukásra állok románból és még van egy nehéz tesztem hétfőn,majd egy dolgozat,a nehéz teszt is annak köszönhető,hogy akkor orvosi vizsgálat miatt nem tudtam ott lenni akkor amikor a többiek írták és kijelentette,hogy őt nem érdekli milyen bajom volt,nehezebbet fogok kapni mint a többiek és már látom előre,hogy bármit csinálok meg fog buktatni csak azért is,pedig járok külön románra,ami segít van fejlődés.Egy román suliban lévő román tanár is nagyobb jegyet adott volna arra a házidolgaztra amire ez csak épphogy megadta átmenőt.Mit tehetek,ha a tanár nem akar sehogy átengedni?

2019. máj. 4. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Mièrt nem próbálsz a tanárral beszèlni,? Ugyanezeket rlmindani nrki hogy te igyrkszel jarsz külön tanárhoz is ...stb.Ès kèred a segitő tanácsát hogyan tudnal jobb eredmènyt elèrni nála.
2019. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!