Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki felnőttként...

Van itt olyan, aki felnőttként érettségizik most? Hogy "bírja"?

Figyelt kérdés
Történelemből teszek emeltet (kilenc év után), az egyetemhez kell, kicsit kivagyok (alapból szorongásos vagyok, ilyen helyzetekben triplán előjön). Furcsa volt egyedül felkészülni, és rossz is kicsit, hogy kb. csak saját magamra + a könyvekre támaszkodtam. Van valami tippetek arra, hogy megnyugodjak kicsit, és az izgulás ne menjen a teljesítmény rovására?

#érettségi #vizsgaszorongás
2019. máj. 5. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hasonló cipőben járok mint te, bár én csak 5 éve érettsegiztem. Emeltezem töriből, hogy felvegyenek a kinézett szakra.

Nem tudom Te hogy vagy vele, én azzal nyugtatom magam, hogy "nincs mit veszítenem", max 1 év. Érettségim, szakmám van ez csak hab lenne a tortán:) (ha nem sikerül, akkor ősszel újra)

2019. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én azzal nyugtatom magam, hogy "megtettem, amit tudtam", és a következő két nap már nem nagyon számít tanulás terén (jelenleg úgy érzem, semmit nem tudok). Pocsék a memóriám, túlbonyolítok (ez a forrásoknál nagyon rossz), elbizonytalanodom még abban is, amit tudok, ráadásul nem csak szorongó, de maximalista vagyok, és sz*rul hat rám, ha valami nem sikerül... de végül is ez "csak egy vizsga". :)

Sok sikert neked, remélem, viszonylag könnyű lesz az emelt. :)

2019. máj. 5. 20:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont az olyanok akik ennyire aggódnak,de mellette maximalisták szokták a végére nagyon jóra megírni.

Egyébként rajtam is a források fognak ki. Pont a minap csináltam meg egy korábbi tesztet, a témakört tudtam, de a feladatra igyis csak 2 pontot tudtam elérni a 8-ból a források miatt. Szóval igen, reménykedjünk nem lesz nyakatekert! Szorítok neked :)

2019. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jelen, munka mellett csinálom, ráadásul vidékről jöttem fel a szezonra a fővárosba. Egyelőre, valami beteges oknál fogva élvezem. Két éve ezt a napot vártam, úgyhogy nem adom meg senkinek azt az örömet, hogy szorongjak. Ki kell ezt most élvezni. Nem sziklaszilárd a tudásom, de tudom, hogy kreatív vagyok, és jó a problémamegoldásom. A töritől kissé tartok, mert beleszaladhatok csúnya esszé témákba, de egy kettest biztos összevakarok valahogy, talán még többet is. Nálam a matek az, ami az egómnak fontos :)

Nyugi van, és meglesz az! Az utolsó hónapot munka mellett seggeltem végig, ha ez nem elég, akkor annyi baj legyen. De elég lesz, bízzunk magunkban, nem véletlenül tartunk már itt!

2019. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igaz. Én már évek óta készülök erre, de csak most sikerült idáig eljutnom. Szóval tényleg inkább ki kell élveznem azt az egy napot, arra kell koncentrálnom, hogy örüljek annak, hogy itt vagyok - szorongás helyett.


Egyébként az utóbbi évek esszékérdéseit elnézve nem hiszem, hogy olyan csúnya témák lehetnek. A forrásokból és az atlaszból össze lehet kaparni egy harmadnyi pontszámot - ha még ezt megfejelem azzal, hogy tényleg mindent átnéztem, akkor talán kétharmad is megvan. Esszéknél biztos nem lesz maxpontom, de azért örülnék, ha legalább a hosszú esszé valami nekem tetsző lenne. :D


Mindkettőtöknek sok sikert a vizsgá(k)hoz!

2019. máj. 6. 14:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Jelen! :) Bár èn mèg csak 2 ève èrettsègiztem , idèn törtènelemből ismètlőt angolból kiegèszítőt teszek ,hogy vègre felvegyenek arra a szakra amit nagyon szeretnèk:) ugyanis kèt ève sehova , tavaly pedig egy olyan szakra vettek fel ami nagyon nem az èn világom volt. Kicsit izgulok , főleg a töri miatt, amire a felkèszülèsben nekem se volt segítsèg csak a könyvek , internet. De probálom nyugtatni magam ,hogy minden rendben lesz s sikerülni fog. :)Sok sikert kívánok neked is :)
2019. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is. :) Milyen szakra készülsz?
2019. máj. 6. 16:14
 8/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok :) Óvoda pedagógus vagy csecsemő és kisgyermeknevelő szakra :)
2019. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? :)
2019. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Remélem, meglesz 60% :D Egy-két dolog kiesett a fejemből a pánik miatt, de mindenhova írtam, és az esszékérdések szerintem jók voltak. :) A két hosszúnál egy sorral túllőttem, remélem, az nem lesz gond, meg persze azt is, hogy jókat írtam. :D


Neked/nektek? :)

2019. máj. 8. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!