Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy emelt szintű...

12reka kérdése:

Lehetséges, hogy emelt szintű informatika érettségi szóbeli vizsgájára nem fogok odaérni időben és ezért pótvizsgát kell majd tennem. Segítség?

Figyelt kérdés

Amikor tavaly érettségiztem (minden meglett) még nem igazán tudtam mi akarok lenni, ezért nem felvételiztem, de nem akartam elpazarolni egy évet, ezért elmentem egy Szoftverfejlesztő tanfolyamra, ahol megtanultam programozni és rájöttem, hogy tetszik és szeretném ezt csinálni illetve tovább tanulni. Felvételizek most, de az az egy baj, hogy mivel tavaly nem csináltam infó érettségit, ezért idén teszek egy emeltet, viszont a szakmai írásbeli OKJ vizsgám és az emelt szóbeli érettségi vizsgám ugyan azon a napon van, ráadásul Budapest két végén. Az OKJ vizsga vége 14:15, az érettségi szóbelire pedig maximum 15:00-ig kell odaérnem. Az út a Google térkép szerint 51 perc.

Írtam egy levelet a Fővárosi Kormányhivatalnak, de a szóbeli vizsgát nem lehet jobban kitolni,sem másik intézménybe átrakni, az OKJ vizsga időpontja pedig szintén fixált (talán előbb be tudom fejezni egy kicsivel, de ez nem biztos).

A kérdés, hogy szerintetek elfogadják-e azt, ha az OKJ hely vizsganyilatkozatát elviszem, ha esetleg nem érek oda ennyi idő alatt? Vagy kérjek egy orvosi igazolást a biztonság kedvéért?

Illetve, ha pótvizsgázom szóbelin, akkor lehet esélyem szeptemberben egyetemre menni?



2019. máj. 5. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
tegyék át valamelyiket egy másik napra.. elmondod az indokot és ennyi.
2019. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen ez azert eleg nyomos ok hogy atrakják ne hívd őket hanem menj be személyesen sokkal hatásosabb.
2019. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez azért nem egy mission impossible, elvileg is csak 6 percről beszélünk, és az OKJ-s vizsgád is befejezheted pár perccel korábban, és elindulhatsz.

Az érettségit elvileg nem igazítják semmihez, de nyugi, ha 15:15-re érsz oda, nem fognak elküldeni. Siess, ahogy tudsz. Ha odaérsz, mielőtt a bizottság feloszlik, nem kell semmiféle igazolás, legfeljebb csúnyán néznek majd rád.

2019. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiság: melyik nap/vizsgahely?
2019. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

OKJ vizsgáról nem lehet hamarabb eljönni, ha hamarabb befejezed?


Ha nincs aki kocsival menjen érted 14:15-re, akkor hívhatsz txit is, előre megbeszélt időpontra.

2019. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom átrakatni, sem a helyet sem az időt, nem engedik.

Taxival/kocsival pedig szintén sok idő, ha dugó lesz vagy bármi ugyanúgy elbukom.

Nyilván az a terv, hogy sietek, ahogy tudok, mégis, leginkább az érdekel, hogy mi lesz, ha nem érek oda és be kell adnom a pótvizsga kérvényt, hogy megy egyáltalán a pótvizsga dolog?

Időpont amúgy június 11 az egyik helyszín az árpád híd pesti hídfőénél van, a másik pedig a H6-os Kén utca megállójától még elég messze :( azt se tudom milyen arra a közlekedés, ráadásul ugye a belvároson is keresztül kéne vágni.

2019. máj. 6. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, 30 perccel a beosztásod előtt ott kell lenni, ezt írták a papírodra. Ha késel 10 percet, nem fog összedőlni a világ, ott lesznek még a vizsgáztatók. :-)
2019. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Ferenc körútig vagy a Nagyvárad térig eltépsz a metróval, ott le kell jutni a Dunához, de ha a Nagyvárad téren taxiba vágod magad, onnan már nem lesz dugó kifelé. Szerintem a metró + taxi a leggyorsabb.
2019. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a Timót utcai Szily-Ben leszel, ha 1-es villamossal mész a Lurdy házig aztán at szállsz az 51 villamosra az a suli előtt tesz ki.
2019. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!