Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem kellenek a diplomások?

Miért nem kellenek a diplomások?

Figyelt kérdés

Lehet egyszerű kérdés, de szeretném átlátni az érveket. Természetesen egy országban szükség van diplomásra és szakmunkásra is, viszont a mai matek érettségi, a jövőre bevezetendő nyelvvizsga+emelt feltételekkel, és az egyetemeken történő szórással, a minimum átlag/kreditszám növelésével eléggé egyértelmű a kormány célja. Én is nagyon szívesen lettem volna egyébként szakmunkás, de miután tudom, hogy nem jó a képzés, és nem keresnék vele semmit, úgy gondoltam egy diploma mindenképp kell, és majd utána tanulok szakmát, mert ha az nem megfelelő állás, tudok váltani. Tehát rendben, sok a diplomás, de vonzóbb lenne nekem is a szakmunka, ha tudnám megfizetik, van esélyem jó helyre kerülni, jól megtanítanak, mivel szüleim közül senki sem asztalos, és ha én pl. asztalos szeretnék lenni, elég nagy hátrányból indulok.

Van erre a helyzetre egyáltalán megoldás? Szokták mondani, aki nem szeret tanulni, az ne tanuljon, és ez természetes is lenne. Lehet neki elég, ha BKV-jegyellenőr a metróban(ez jutott eszembe,ami talán a legkevesebbet fizeti). Neki ezt dobta a gép, viszont nem él meg belőle, ez 100% (bár nem tudom külföldön ez a munka mennyit fizet). Valaki aki tanult ehhez hasonlót, vagy csak tájékozott eléggé, tudja mi lenne a megoldás az ország fellendítésére e tekintetben?



2019. máj. 7. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
A mai matek középszintű érettségi meglehetősen átlagos nehézségű volt, félreérthető, "szívatós" feladatok nélkül.
2019. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Kérdezd meg magadtól mire jó egy kommunikáció vagy könyvtár szakos diploma...

Kb. semmire

2019. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Valószínűleg azért, mert sokan elvégeznek valamilyen könnyebb szakot, de nyelvvizsga hiánya miatt nem kapják meg a diplomát, vagy esetleg be se fejezik, vagy olyan munkát végeznek amihez felesleges volt 3-5 évet tanulni. Szakmunkás viszont kevés van, ezért próbálják arrafelé terelni az embereket. Az eszközök valóban vitathatóak, de az ok szerintem ez.
2019. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Mi a bajod a matekkal? Tök egyszerű volt.


Válasz a kérdésedre: Mert nagyon sokan bölcsész szakra akarnak menni, aminek a mai gazdasági helyzetben nem nagy értéke van. Sokan akarnak kommunikációs szakemberek, pszihológusok töri-magyar szakos tanárok stb lenni, amikből már amúgy is rengeteg van, tehát felesleges még többet képezni, mert biztos munkanélküliség, míg kevesen akarnak fizikusok, alkalmazott közgazdászok, stb lenni amiknek lenne értéke.

2019. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, nyelvtudás nélkül az esetek többségében nincs jól fizető meló sem. Multikhoz az alap.

Ha a nyelvvizsga megakaszt az gond.

2019. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem is értem az előző hszeket.


Annyi office van Budapesten hogy középfokú angol és random diploma kombóval BR 300 a kezdő.


Így is nehéz embert találni.

2019. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!