Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik idén emelteztek (esetleg...

Akik idén emelteztek (esetleg előző években) bioszból, kémiából hozzátok lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

1. Kellett különóra hogy felkészűljetek?


2. Tényleg a biosz-kémia fakt a legbrutálisabb?


3. Hogy érzitek,milyen lett az érettségi?


4. Szerintetek az írásbeli vagy a szóbeli a nehezebb?


5. Egyaránt tudtatok készűlni a többi érettségi tantárgyra vagy minden időtöket a biosz/kémiára fektettétek?



Mindenkinek nagyon drukkolok hogy jól sikerűljön,és hogy bekerűljön a kiválasztott egyetemre/fősulira!🙏



2019. máj. 8. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tavaly nem sikerult mert par ponttal lecsusztam meg tavaly nem is vettem igazan komolyan az orvosit meg volt jo sok hianyossagom ugyhogy vegul jo is h nem vettek fel mert iden be tudtam potolni


1: iden jartam emelt kemia es biosz elokeszito tanfolyamra ami erezhetoen sokat leniditett a tudasomon, a probaerettsegik alapjan kemiabol legalabb 30% ot bioszbol pedig 10et kb


2: nem tudom h az e a legbrutalisabb mert nincs osszehasonlitasi alapom

Ahova en jartam annal a tanarnal kb nem volt szinvonal es abbol a csoportbol kb mindnekinek ugy is sikerultek emelt szinten az erettsegik mindjet targybol


3: tavaly szar lett iden mint mondtam nagyon sokat fejlodtem es mindent beleadok ugyhogy remelem nagyon jol


4: kemiabol az irasbeli lenyegesen nehezebb a szamitasok miatt, ha elmeletbol nem vagy bena akkor siman ki lehet maxolni a szobelit

Nekem tavaly mondkuk 2 pontot levontak de nem a tartalombol hanem az osszeszedettseg miatt

Bioszbol nekem ugyanolyan nehezseguek voltak


5: hat tavaly a kozepeket leszartam de viszonylag jol sikerultek a bioszra meg kemiara sokkal tobbet nem kezsultem

Iden viszont csak arra

2019. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2019. máj. 8. 10:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én idén fogok először felvételizni.


1. Én jártam érettségi előkészítőre kémiából és bioszból is 11.-ben és 12.-ben is. Kémiából jó volt, mert sokat számoltunk, bioszból igazából csak még egyszer hallottam az anyagot, így könnyebben megjegyeztem.


2. Nem a fakt brutális, hanem az, hogy még mellette a többi tárgyat is rendesen kell tanulni, ha jó vitt pontszámot és jó közepeket szeretnél. Amíg más tanul pl. magyart és törit emelt szinten, plusz közép szinten angolt, matekot és választ egy random tárgyat, addig te tanulod majd a bioszt és a kémiát emelt szinten, plusz közép szinten angolt, matekot, magyart, törit.

A tananyag nem könnyű, de nem is lehetetlen, szorgalommal, kitartással és odafigyeléssel szerintem teljesíthető. (Megjegyzem nálunk a biosz fakt egy melegedő volt, a kémiának viszont tényleg volt értelme, de mindkettő nagyon kevés óraszámban ment.)


3. Majd csak jövő héten lesz a biosz és a kémia írásbeli. Ezen a héten még csak a magyar, matek, töri írásbelik mentek le. Szóval a közepekről tudok nyilatkozni az előzetes javítókulcsok szerint. Szerintem egész jók lettek, a matek akár 90% fölött is lehet, a magyar is meg lesz 85% körül. A töriben is bizakodok. De azért nem merem még beleélni magam. Angolból tavaly előrehzottaztam, az 97% lett. Mindenkinek ajánlom az előrehozottat, egy csomó lyukasórám volt idén, amikor tudtam pihenni, házit írni, tanulni, nem pedig egy olyan órán ültem amiből kb. 4 éve le tudtam volna érettségizni. És az is sokat számít, hogy holnap már tudok az emeltre koncentrálni.


4. Az írásbeli azért tűnik nehezebbnek, mert igazán nincs idő előtte tanulni. Csütörtökön még suliban vagy, aztán pénteken ballagás, majd hétvégén hirtelen azt sem tudod mit nézz még át. Szóbeli előtt pedig meg vannak adva a tételek (középszinten), konkrétan csak azokat kell tudni, ráadásul van is rá pár heted, hogy csak azokat tanuld. Az emeltről még nem tudok véleményt alkotni.


5. Én elkövettem azt a hibát, hogy nem mertem elengedni a többi tárgyat, azokra is sokat tanultam. De mivel azokat nem szerettem túlzottan rengeteg időt elvettek. Utólag már bánom, de ahogy magamat ismerem még ha ezzel a tudással újra is kezdhetném, nem tudnám máshogy csinálni.

Szóval, majd meglátom mi lesz. Ha nem vesznek fel legalább lesz egy nyugis évem.


Nem tudom, hogy 10.-es vagy 11-es vagy-e orvosis tervekkel vagy csak random kíváncsi voltál. De itt hagyok pár "tippet", amit én örültem volna ha megkapok 10. végén.


1. Tényleg csak a faktokkal és az emeltekkel foglalkozz, ha boldogulsz a bi-kém fakttal, akkor a közép tárgyak nem jelenthetnek problémát, nem kell kitűnőnek lenni, egy bizonyos energiaminimumon tarts meg egy 5-ös átlagot.


2. Az érettségik előtt ne tölts napokat azzal hogy törit és magyart magolsz, mert nincs értelme. Nézzd át egyszer a 10 leggyakoribb esszétémát töriből, a többi úgyis IQ kérdés, amire simán menni fog a válaszolás, ha 4 évig egy kicsit is figyeltél az órákon.


3. A legjobb tanulás érettségire ha az előző évek feladatait megoldod és amit nem tudtál, azt kikeresed a könyvből/füzetből és átnézed.


4. Már 11.-ben de legkésőbb 11. utáni nyáron kezdd el kidolgozni a biosz témaköröket, mert 99 van és 12.-ben rohadtul nincs rá idő. Lehet, hogy le tudsz felelni anélkül is, hogy ki lenne dolgozva, de jó ismétlésnek és önbizalom-növelőnek is.


5. Vannak egyetemek és sulik, amik tartanak olyan órákat, ahol bemutatják a kötelező kísérleteket. Látogasd őket, ha lehet ne csak egyszer menj el ilyenre.


6. ÉLVEZD KI A GIMIT!!


Hát most így ennyi jutott eszembe, kicsit túltoltam, lehet megártott ez a töri esszéírás xd

Remélem segített azért valamit.

2019. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Én igazán örülök hogy "megártott az a töri esszé írás"! 😂

Esetleg ha meg volt már a biosz-kémia érettségi arról is tudnál írni/mesélni?

2019. máj. 8. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem.A bioszom sikerült, a kémiám nem lett jó, abból most érettségizem újra.

A kémia érettségin egyértelműen az írásbeli a nehezebb, ha az jól sikerül, akkor nem kell félned. Bioszból körülbelül azonos nehézség.

Én a közép érettségikre is sokat készültem, de lett is eredménye, jól sikerültek, és könnyebben elérem Így a pontot, mint duplázással.

Biosz nagyon barátságos érettségi amúgy, ha kellő érdeklődéssel tanulod. Szerintem a kémia kegyetlen, de megcsinalható.

Különóra sulis tanároktól függ, de az esetek nagy részében szükséges kémiából. Bioszból szerintem felesleges, egyedül is tudod a könyvet olvasgatni.

:) Bármi egyéb kérdésed van, szívesen válaszolok!

2019. máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sok sikert a kémiához!😊
2019. máj. 16. 07:16
 7/11 anonim ***** válasza:

A legjobb tanács,amit adhatok ,hogy tényleg ne teljen el úgy nap,hogy nem nézel át valamit.

Időben kezdj el készülni.Én pár hónapja kezdtem el készülni mert akkor döntöttem el biztosan,hogy hova szeretnék menni.Ennek sajnos meg is lett az eredménye.A bioszom kb 60%lesz,ami nyilván nem elég az orvosira.

-járj el valahova,ahol megcsináljátok a kísérleteket

-számolásból annyit csinálj meg amennyit csak találsz a Villányis könyvben

-mozaikos tankönyv a szerves kémiát egész jól leírja

-a többi tanárggyal tényleg ne nagyon foglalkozz,csak annyira amennyit muszáj.

-töriből és magyarból elég az,amit órán figyeléssel összeszedsz,szóbeli meg már lesz időd az emelt szóbelik után készülni

-biosz egyébként nem annyira nehéz ha tényleg időben elkezded a készülést

-kémiánál pedig sosem szabad feladni (és hisztirohamokat kapni a számolásoknál,hogy te ezt nem érted és inkább kukás leszel)

2019. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!😊
2019. máj. 17. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én voltam az, akinek megártott a töri.

Most, hogy túl vagyok az emelt írásbeliken arról is tudok írni neked.


A biosz embertan és biokémia részét átnéztem az érettségi előtti hétvégén, hétfőn már semmit nem tanultam. Viszont az ökológiás, növényes, genetikás részt csak a közepek előtt néztem át. És ez azért szívás, mert embertan konkrétan kb nem is volt benne, csak az esszé, de az meg pont a hormonokból volt, ami mondhatni a gyenge pontom. Viszonylag jó lett, de az utolsó feladatot eléggé elrontottam.

A kémiára volt kb 3 napom biosz után, de hát biosz emelt utáni délután nem igazán volt kedvem kémiázni, szóval 2 nap alatt átnéztem az egész elméletet és megcsináltam néhány számolást az ötösöm leszből. Na hát a kémia borzasztó lett. És sajnos a bioszom sem lett olyan jó, hogy biztosan felhúzza a kémiát. Még mindig van esély, hogy a szóbelikkel sikerül a várt eredmény, de most már parázok rendesen.


Évek óta tudom, hogy orvosira szeretnék menni és tudtam, hogy nehéz bekerülni, és én tényleg próbáltam tudatosan készülni és a lehető legjobban megkönnyíteni a saját dolgom. Valahogy úgy képzeltem ezt az utolsó évet, hogy a tételek már ki lesznek dolgozva a ballagásig és hogy magabiztosan nézek majd szembe az érettségivel, biztos lesz, hogy sikerül. Hááát ez nem igazán így történik XD. Szóval most kezdek kételkedni abban, hogy minden tőlem telhetőt megtettem-e.

2019. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jaj..azért drukkolok nagyon! Ha a szóbelikbe pedig mindent beleadsz akkor sikerűlhet is!

Egyébként nem tudom hogy ez így lehetséges-e vagy csak én vagyok félre informálva, de ha pl a te esetedben a biosz-kémia gyengébben sikerűl, akkor duplázhatsz a többi érettségi tárgyból ha azok jók lettek nem? Mert ez megint egy jó esély lehetne

2019. máj. 21. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!