Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bukásra állok matekból, van...

Bukásra állok matekból, van még időm? Story lent.

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy imádom a matekot, és konkrétan nem is állok bukásra(2,4), viszont a második félévben 2 órai munka 5-ösön kívül csak eggyesem van..Jogosan akar a tanár megbuktatni, bár nekem csak most mondta el az osztály főnök, hogy a tanár megakar az átlagom ellenére.Szeretem a matekot, szeretek bejárni az órákra, a házi és az órán megy az anyag, viszont dolgozatokba mindig leblokkolok és elfelejtem...Vagyis nem vagyok biztos magamba.Persze most nagyon rákapcsolok, egyszerre 2 matek tanárt is fogadok magam mellé, esetleg valami tanács arra, hogy lehetne biztosabb a tudásom?Nagyon nem szeretnék megbukni.
2019. máj. 8. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem még nincs késő :-) Mindenképp beszélj a tanárral, és mondd el neki, amiket leírtál (azt is, hogy szereted a matekot, meg hogy leblokkolsz dolgozatíráskor). Kérd meg, hogy adjon neked javítási lehetőséget, és érdeklődj, hogy esetleg tudnál-e más formában javítani. Pl. ha szóban jobban megy, akkor feleltessen, vagy akár órán kívül külön feleltessen, ha az osztály előtt kiállva ugyanúgy izgulsz. Az is segíthet, ha minden óra elején kijelöl neked a könyvetekből egy példát, amit önállóan megoldasz papíron és beadsz, hátha így hozzászoksz a dolgozatíráshoz és kevésbé fogsz stresszelni. Mondd el neki, hogy neked ez nagyon fontos és erőfeszítést szeretnél tenni az ügy érdekében.


Ha normális a tanár, akkor ez működni fog, mert minden jó tanár szereti, ha valaki többet akar tenni a tárgyáért. Ha idióta, akkor passz, de szerintem akkor nem is szeretnéd a matekot úgysem.

2019. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet, ami nekem hasonló esetben segítene. Állíts össze egy "dolgozatot" a könyvetekben levő feladatokból magadnak (vagy a korrepetáló tanárt is megkérheted erre). Aztán ülj le, és oldd meg otthon úgy, mintha igazi dolgozat lenne. Ezzel is segíthetsz átlépni a pszichológiai akadályaidon.
2019. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egy jó ötlet, hogy korrepetálásra jársz, de ha nem romlik tovább az átlagod akkor nincs mitől félned. 1.71-es átlagtól kötelessége megadni a tanárnak a kettest. Nincs olyan, hogy ő akar valamit és a szabályokkal szembe megy és megbuktat, főleg úgy, hogy 2-es felett van az átlagod. Ha pedig mégis megcsinálja akkor azt jelenteni kell az igazgatónál.
2019. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 berci2004 válasza:
0%
Hülye vagy, fogadd el
2019. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!