Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha átlagos/rossz tanuló...

Ha átlagos/rossz tanuló vagyok, de az érettségim 4-5 lesz akkor felvehetnek államira?

Figyelt kérdés

Ott nézik az évvégi jegyeket vagy csak az érettségit?

Idén 9.ben az évvégim 3,8 lesz...tudom még javíthatok amúgy csak kérdem.


2019. máj. 8. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Többféle számítási mód van, lehet csak az érettségi pontokat duplázni. Amúgy ne kicsinyelld le magad, a 3,8 nem rossz, legfeljebb átlagosnak mondható. 9.-re mindenki ront.
2019. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

Én is kegyelemkettessel mentem át matekból 11.-ben,de az érettségim 4-5-ösök lettek és leraktam egy nyelvvizsgát,szóval felvettek.

De ugye 2 tantárgyat néznek,abból a 2-ből legyél jó

2019. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát angolból vagyok szín ötös, jövőre szeretnék középfokú vizsgát meg még akkor mellé viszek valamit. Az úgy megfelelne ha esetleg a többi rossz?
2019. máj. 8. 23:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég a két felvételi tantárgyból jónak lenni.
2019. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni még pontosan, milyen lesz az új rendszer, de jelenleg még létezik a "duplázás", amikor csak a 2 felvételi tárgy érettségi eredménye fontos, meg hozzá lehet adni a nyelvvizsgát és az emelt szintért járó pontokat.

Egyébként a jelenlegi rendszerben nem számítanak a kilencedikes jegyek a másik pontszámítási módon sem, leghamarabb csak a tizenegyedikesek.

2019. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!