Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE Tanítóképző karához...

Az ELTE Tanítóképző karához szükséges valamilyen tantárgyból emelt érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Óvodai pedagógus szeretnék lenni és szeretném megtudni, hogy szükséges e bármiből is emeltet tenni, majd ha érettségizem,hogy bekerüljek az ELTE-re. Lehet, hogy a rossz oldalakon keresgélek, de eddig nem leltem rá, hogy mi szükséges hozzá.

2019. máj. 9. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Jövő évtől minden szakra kötelező 1 emelt érettségi és 1 nyelvvizsga, így oda is :)
2019. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jövő évtől mindenképp, hogy meg lesz-e adva valamilyen konkrét tárgy, amiből kérik, azt nem tudom. Magyart szokták szeretni amúgy, lehetséges, hogy azt teszik majd kötelezővé.
2019. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2019. máj. 9. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Másodéves hallgató vagyok az ELTE Tanítóképzőn, amikor én jelentkeztem, akkor a magyart nézték súlyozottan, de emelt nem kellett, csak minimum egy átlagos érettségi, az alkalmassági, meg természetesen elegendő pontszám (284 körül volt, szóval alacsony); de ahogy az előttem válaszolók is írták, igen, sajnos kötelező lesz az emelt, meg a nyelvvizsga is jelentkezésnél :/
2019. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!