Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri esszè pontozásánál,...

Töri esszè pontozásánál, mennyire számít a tanár szubjektívitása?

Figyelt kérdés

Tudom, a megoldókulcsban vannak bizonyos szempontok. De mègis szerintetek mennyire nehèz maxpontos vagy ahhoz közeli pontot elèrni? Mennyi múlik a javító tanáron?

Esetleg van itt valaki aki maxpont közeli esszèket írt a korábbi èvekben közèpszinten?

Valamint az idei èrettsègizők közül aki Sztálinról ès Szent Istvánról írt , ti miket írtatok bele az esszètekbe s milyen eredmènyre számítotok?

Köszönöm Szèpen a válaszokat , előre is :)



2019. máj. 10. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Középszinten sem igazán függ a tanártól az esszé. Talán az eseményt alakító tényezőknél 1-2 pont vagy a forrásnál 1-2. De szerintem nagyon kevés az a pont amit szubjektivitásból kaphatsz.

Max pontos esszét szinte lehetetlen írni, a megoldó rugalmatlansága miatt, de a max pont közeli, tehát 2-3 hibával megoldható simán.

Te miket írtál az esszébe?

2019. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én két éve érettségizten és az esszéimben azt hiszem egy-egy pontot vesztettem, azt is helyesírásra.

Amúgy elég fix a megoldokulcs a töri esszénél.

2019. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első :) kormányhivatalnál jelentkeztem (ismètlő volt) ezen oknál fogva nem saját tanárom fogja javítani , egyrèszt emiatt kèrdeztem a szubjektívitást ,mert ugye aki javítja nem ismer , tehát nem èrdeke ,hogy minèl magasabb pontot adjon ,nyílván nemis várom el :)
2019. máj. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!