Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abszolutórium megszerzése...

Abszolutórium megszerzése után pl június végével egyetem megszűnteti jogviszonyom akkor a jelenleg gyakornoki munkám is fel kell adnom? Vagy maradhatok oktober végéig amíg érvényes a diák?

Figyelt kérdés
Abszolutóriumot fogok szerezni de zarovizsgazni csak januarban megyek el.A dikom elvileg ervenyes okt31ig en pedig egy diakszovetkezet altal vagyok egy cegnel gyakornok.Ugy gondoltam maradnek is szeptember vegeig ott dolgozni.Ha az egyetem megszunteti jogviszonyom junis vagy juliusban arrol ertesulni fog a munkaadom?A tb-t nekem kell fizetni?Vagy az egyetem fizeti tovabb oktoberig? Nem igazan talaltam semmi infot errol...vagy inkabb hagyjak meg egy targyat hogy diak maradjak?
2019. máj. 11. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Egészségügyi szolgáltatásra jogosultság a diákigazolványra való jogosultság végéig jár, nem a hallgatói jogviszony megszűnéséig. Ez a dátum tavaszi félévben megszűnt hallgatói jogviszony esetén október 31. Vagyis eddig az időpontig nyugodtan dolgozhatsz iskolaszövetkezeti jogviszonyban tovább, függetlenül attól, hogy már nincs hallgatói jogviszonyod. (Az egyetem nem fizet semmilyen TB-t a hallgatói jogviszony alatt sem, egyszerűen jogszabály alapján jogosulttá válsz az eü. szolgáltatásra, ezért leszel jogosult iskolaszövetkezeti munkára is és ezért nem kell saját magad után eü. szolgáltatási járulékot fizetned.)
2019. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szuper,köszönöm a választ :)
2019. máj. 11. 13:38
 3/15 anonim ***** válasza:

"Egészségügyi szolgáltatásra jogosultság a diákigazolványra való jogosultság végéig jár, nem a hallgatói jogviszony megszűnéséig"


Ezt azért gondold át mégegyszer. Az TB csak addi jár amíg tanulmányi jogviszonyod van és nem a diákigazolvány lejártáig. A diákigazolványnak semmi köze a TBhez. Amíg nappali jogviszonyban vagy addig él a TB függetlenül attól, hogy vettél fel matricát vagy sem. Ahogy a tanulmányi jogviszonyod megszűnt. Tehát az államvizsga után. Akkor a diák már nem él. A TB az diploma megszerzése utána meg 40 napig él utána vagy te fizeted vagy a munkáltató.

2019. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkro ki fogja fizetni?az iskolaszovetkezet?Nem vagom hogy mukodik ez.Ugye maradok a cegnel ,mint gyakornok de iskolaszovetkezeten keresztul.Az iskolaszovetkezet 100% hogy addig foglalkoztat amig ervenyes a diakom ,de akkor tb-t ki fizette eddig?Nekem kell majd?Hiszen biztos nem a cegem fozette ahol dolgozok .
2019. máj. 12. 12:03
 5/15 A kérdező kommentje:

Most talaltam egy 2017es cikket remelem ez van ervenyben meg midnig “A tanulói, hallgatói jogviszony megszűnése után még október 31-ig érvényes azoknak a diákigazolványuk, akik idén nyár elején fejezték be tanulmányaikat. Ha a volt diák nem tanul tovább, illetve nem helyezkedett el – és más jogcímen sem jogosult az egészségügyi szolgáltatásra –, akkor december 16-tól (a diákigazolvány lejártát követő 46. naptól) egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie, figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal közleményében.”

Szoval decembertol kell nekem fizetni ,ha addig nem talalok munkat .

2019. máj. 12. 12:06
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

A 46 nap nem a diáktól van. Hanem tanulmányi jogviszony. Egyetemre jársz már nem középiskolába. A középiskolába jár odáig a diák matrica. Ha végzel az egyetemmel a diakod már utána levő napon nem él, hiszen nincs tanulmányi jogviszonyod.


A diákszövetkezetnel csak addig tudsz dolgozni amíg jogviszonyod van. A diákmunka jogviszonyhoz kötött és nem diákhoz. Passzív félévvel is lehet sok helyen dolgozni diakkent és akkor ugyebár nem jár a diák.


Tehát addig van diákod amíg nem végzel! Addig a napig. A jogviszonyig. És addig dolgothatsz. A TB van tovább kihúzva.

2019. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6os nem kozepiskoalsokra vonatkozik csak.Irjak hallgatok a hallgato az egyetemista.Nincs kulon azabaly a kozepsulira meg egyetemistara..
2019. máj. 12. 15:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat én tévedtem. Nem az államvizsgáznál szűnik meg a jogviszony.


Nftv. 59.§ (1) bek. (d) azon félév utolsó napján, amelyben a hallgató a végbizonyítványt (abszolutóriumot) megszerezte,


Tehát, végbizonyítvány után nincs jogviszony. Tehát TBt rá követően 47. napon már fizetned kell. A jogviszony megszűnése után nem vállalhatsz diákmunkát.


Így már megkaptad a kérdésre a választ.


A diákod se fog élni utána már.


Ne a közoktatás törvényt olvasd, hanem az nftvt, mert az vonatozik rád.

2019. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Monden honlapon meg azt irjak amit en masoltam be.Ok is torvenyre vonatkoznak meg NAV-ra.Szoval eleg erdekes ez.
2019. máj. 12. 20:07
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja meg annyit azt igen tudom hogy a jogviszony megszunik,de attol meg tb tamaogatott leszek es vallanatok diakmunakt a diakigazolvany megletevel okt31ig.En errol erdeklodtem.Azt tudom hogy megszunik a jogviszonyom.De azt irjak mindenhol hogy ettol meg okt31 plusz 47 nap tamogatott vagyok.
2019. máj. 12. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!