Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságügyi igazgatási szak...

Igazságügyi igazgatási szak Debreceni Egyetemen milyen?

Figyelt kérdés

Érdekel ez a szak levelezőn. Munka mellett csinálnám. Kicsi rálátásom már van a közigazgatási dolgokra,és mindenképp a humán terület menne nekem.


Mennyire követelnek a tanárok?


Mennyire nehezek a tantárgyak? (A tantervet átfutottam, büntetőjog és polgárjog van benne jogi tárgyak közül)

A jogot cakk-pakk kitéve-betéve tudni kell vesszőről vesszőre az egész BTK-t és PTK-t, esetleg csak értelmezni kell tudni a benne foglaltakat, vagy mi alapján kérnek számon belőle?


A végére egy kicsit értelmetlen kérdés, de mégis: Összességében nehéz szak?


Aki erre a szakra jár, szívesen fogadok tőle információt.



2019. máj. 12. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdeklődnék, hogy jársz-e végül a szakra?

Én ugyanabban a helyzetben vagyok most. Szóval ha a kérdéseidre már tudod a választ, agy segítség lenne nekem.


Nagyon köszönöm!

2020. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit csinál egy ilyen??
2020. júl. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen??
2020. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Többnyire bíróságon ügyintéző. Ismerősöm pár éve végzett ezen a szakon, de állítása szerint protekció és ismerettség nélkül nem nagyon lehet vele elhelyezkedni. Ha a jogot kell alkalmazni akkor arra ott a jogász, ha asszisztens kell, akkor elég az érettségi+okj ügyintéző, vagy a jogi asszisztens képzés. Akkor érdemes elvégezni, ha bíróságra, esetleg NAV-hoz, vagy családsegítőnek be tud valaki szervezni.
2020. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha valakit érdekelnek ezek a témák és diplomát akar ebben, akkor miért nem megy el a jogi egyetemre? Mert akkor lehetne bíró. Ezzel a diplomával ebben a szakmában sosem fog előre lépni, nem lesz bíró/ügyész, mindig is csak ezeknek a csicskája marad.
2020. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!