Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt matematika szóbelire...

Emelt matematika szóbelire miből készüljek?

Figyelt kérdés
Van 2 fajta szóbeli kidolgozásom.Az egyik dr.Siposs Andrássnak a Corvina kiadós a kidolgozása,ill. van még a Mozaiktól Németh Sarolta kidolgozása.Ezen vacilálok melyiket tanuljam meg.Szerintetek melyik a jobb?

2019. máj. 12. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Gugliba beírod, hogy emelt matek szóbeli tetelek kidolvozva. Nekem a Német Saroltás változat bejött 2017-ben.
2019. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Németh Saroltás ki van nyomtatva itthon,csak előtte még áprilisban megvettem a Corvinás szóbeli tételeket.A mozaikosal az volt a baj,hogy csak most lett meg.A corvinás se rossz,de az sokkal tömörebb.És nem tudok dönteni,mert mindkettő nagyon jó,de teljesen máshogy tágyalják a részeket.És emiatt vacilálok,hogy melyik a jobb választás.
2019. máj. 12. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Az baj, ha ezen csak most kezdesz el gondolkodni. Neked kéne hogy meglegyenek a saját kidolgozásaid...

Mert nem komplett könyvet kell bemagolni tudni, hanem érteni kell az elméletet. És adott tételhez mindig a számodra jobban érthető bizonyítást kell használni.

2019. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dq ***** válasza:

Mennyi időd van?


Megfontolnám a te helyedben azt, hogy feldobok egy érmét, és elkezdem az egyiket tanulni...


A Németh Saroltás fenn van az interneten pdf-ben, szerintem sok baja nincs. A másikat nem ismerem.

2019. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
06.06-án van a szóbelim,szóval elég közel van
2019. máj. 17. 21:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Így jobban bele olvasva mindkettőbe nekem az a véleményem elsőre,hogy Németh Saroltás könnyebb és kicsit rövidebb,Siposs-féle pedig több dolog van benne,amit a tétel néhány helyen megkíván és kicsit tudományosabb,abból a szempontból hogy absztraktabb fogalmakat használ 1-2 résznél
2019. máj. 17. 23:28
 7/8 anonim ***** válasza:
06.06-án viccelsz? Addig még rengeteg időd van. Javaslom figyelmedbe a Holics fizikát. Rengeteg időd van még.
2019. máj. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már javában az írásbeli előtt készültem a szóbelire
2019. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!