Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek érettségit?...

Hogyan szerezzek érettségit? Merre tovább?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, nyáron 19 leszek. Elektronika és villamos-ipar szakon vagyok. 9.-ben már ismételtem, most 11.-ben bukásra állok 3 tantárgyból. A pótvizsga nem hiszem, hogy fog menni, de az érettségi az kell nekem, most merre tovább, mit javasoltok...

2019. máj. 13. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy tanulj.
2019. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ami nem megy nem kell erőltetni. Én informatika szakon vagyok, hülye vagyok hozzá, mint a segg, és megbàntam, hogy erőltettem, mert itt a vizsga és nem tudok semmit.

Iratkozz ki és menj át felnőttkèpzèsre, olyanra ahol nem kell szakmàt tanulni, és ötödik tàrgynak majd valami egyszerű tárgyat választasz, pl közismereti infó, vagy hittan.

Felnőttkèpzèsen meg ha egy picit is tanulsz már akkor àtrugdosnak, mert az növeli a statisztikàt, az iskola hírnevèt, stb.

Valahol már két év alatt leteheted.

2019. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem íróval, de ha mégis ezt erőltetnéd, akkor egy magántanárt kellene fogadnod.
2019. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel van a probléma? Ha matekkal, fizikával, infóval, akkor nem hiszem, hogy ezt az iskolát kéne folytatnod. Szépen javítasz, tepersz, ahogy csak tudsz és ha mégis megbuksz valamiből, arra igenis TANULSZ a nyáron. Mindenképp ajánlom, hogy keress egy magántanárt is, mert valószínűleg az alapoknál vannak hiányosságaid. SIKERÜLNI FOG! Pótvizsgán egyébként is csak akkor kaszálnak el, ha tényleg KO vagy, nem érdekük még egy plusz évig ott tartani téged. A vizsga után pedig keress szerintem egy másik iskolát, akár esti gimit, mert nem hiszem, hogy ez a szak neked való, ha ennyire nem megy.

Én is pótvizsgáztam amúgy 10-ben kémiából, ráadásul egy természettudományi tagozatos gimiben. Otthon elkezdtem kidolgozni a tételeket, júliustól heti 2x, augusztusban 3x eljártam tanárhoz, ahol feladatokat oldottam meg, felmondtam az anyagot. Simán átmentem a vizsgán, nem volt nehéz és nem haltam bele a felkészülésbe sem, mellette volt időm pihenni és elvégeztem egy nyelvtanfolyamot is.

2019. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!